Rezultate parțiale - Alegeri prezidențiale 2025 În comuna Independența, județul Constanța, un candidat a fost ales de peste 74% dintre votanți
Rezultate parțiale - Alegeri prezidențiale 2025: În comuna Independența, județul Constanța, un candidat a
20 May, 2025 21:27
ZIUA de Constanta
240
Marime text



În turul al doilea al alegerilor prezidențiale din 2025, George Simion a obținut un sprijin semnificativ din partea alegătorilor din comuna Independența,câștigând majoritatea voturilor exprimate în această localitate.
Conform rezultatelor parțiale, 813 persoane din comuna Independența, adică 74,04% din totalul voturilor valide, l-au ales pe George Simion. În schimb, Nicușor Dan a fost susținut de 285 de alegători, reprezentând 25,96%.
Din cei 2.269 de alegători înscriși pe listele permanente, suplimentare și pe extrasul pentru urna mobilă, 1.107 au mers la vot. Dintre aceștia, 1.098 au exprimat un vot valid, iar 9 voturi au fost anulate.
Citește și:
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp
Comentarii