Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
13:42 01 09 2026 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

O casă și un teren din satul Frecăței, județul Tulcea, vândute la licitație! Cu ce preț pot fi achiziționate (DOCUMENTE)

ro

01 Sep, 2026 13:14 118 Marime text
Foto: pexelsExecutorul judecătoresc din cadrul BEJ Bogdan Ionică, de pe lângă Judecătoria Constanța — Curtea de Apel Constanța pune în aplicare cererea de executare silită nr. 423/2026 din data de 18.03.2026, ce face obiectul dosarului de executare silită numărul 423 din data de 18.03.2026, având creditor pe BRD—Groupe Societe Generale S.A., iar debitori pe Roșu Vasile din Satul Frecăței, Judeţul Tulcea, România și Roşu Luminiţa-Gabriela, din municipiul Tulcea.

Astfel, organizează în data de 29.09.2026 ora 10: 00 la sediul biroului Executor Judecatoresc Bogdan Ionică, din Municipiul Constanța, Bulevardul Ferdinand, numărul 36, vânzarea la licitație publică a bunului imobil situat în Loc. Frecăței, Str. Principala nr. 180, Jud. Tulcea, compus din teren intravilan imprejmuit, în suprafață totală de 1.900 mp, din care Tarla 3, Parcela 40 în suprafață de 737 mp, având categorie folosință curți construcții, și Tarla 3, Parcela 39 în suprafață de 1.163 mp, având categoric folosință arabil, și construcția C1- cu număr cadastral 44723-C1, în suprafață de 92 mp construită la sol și desfășurată, având destinație construcție construcții de locuințe, nr. niveluri-1, întreg imobilul având număr cadastral 44723 și Carte Funciara deschisă nr. 44723 Frecăței, proprietatea debitorilor Roșu Vasile si Roşu Luminiţa-Gabriela.

Preţul de pornire al licitației este de 170.500 lei.

Toţi cei care pretind vreun drept asupra imobilului urmărit sunt somați să-l anunțe pe executorul judecătoresc înaintea datei stabilite pentru vânzare.

PRECIZĂRI

Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
 
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.

 
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii