Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
12:12 04 09 2026 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Licitații Constanța CT BUS Constanța cumpără dispozitive de filtrare și purificare a gazelor pentru autobuze. Iată valoarea investiției! (DOCUMENT)

ro

04 Sep, 2026 11:13 169 Marime text
Foto cu rol ilustrativ           Sursă: CT BUS
Compania CT BUS SA din Constanța a lansat o licitație publică având ca obiect achiziția de dispozitive de filtrare și purificare a gazelor pentru autobuze.

Potrivit licitatiapublica.ro, contractul vizează,  dispozitive de filtrare și purificare a gazelor pentru autobuze, inclusiv filtre particule DPF, catalizatori DOC, elemente de reducere catalitică și catalizatori SCR, cu servicii de furnizare, ambalare, transport, verificare a calității, garanție și suport documentar.

Valoarea totală estimată a acordului-cadru este cuprinsă între 435.684 lei și 4.528.550 lei, procedura fiind împărțită în trei loturi distincte:
  • Lotul 1 vizează achiziția de produse noi, având o valoare maximă de 2.471.050 RON.
  • Lotul 2 este destinat produselor recondiționate oferite la schimb cu piesa veche, având o valoare de până la 917.500 RON.
  • Lotul 3 acoperă produsele recondiționate furnizate fără piesă la schimb, cu o valoare de până la 1.140.000 RON.

Potrivit documentației, achiziție publică cu codul CPV 42514000 este structurată în trei loturi, după cum menționăm mai sus:

Defalcare pe loturi:
  • Lotul 1 (Produse noi)
  • Lotul 2 (Produse recondiționate cu piesă veche la schimb)
  • Lotul 3 (Produse recondiționate fără piesă veche la schimb)
Companiile interesate pot depune ofertele în SEAP până la data de 9 octombrie 2026, ora 15:00, dată la care va avea loc și deschiderea acestora.

Dosarele trebuie redactate în limba română, iar ofertele depuse vor rămâne valabile până la 9 ianuarie 2027.

Ședința de deschidere a ofertelor din sistemul electronic este accesibilă oricărei persoane interesate, în baza unei solicitări prealabile.

Garanția de participare este de 2000 lei pentru Lotul 1, 2000 lei pentru Lotul 2, respectiv 2000 lei pentru Lotul 3.



PRECIZĂRI:

Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.

Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.

Citește și:

Cumpărări directeLiceul Teoretic „Anghel Saligny” din Cernavodă investește peste 30.000 de mii de euro pentru servicii de pază. Iată detalii despre firma câștigătoare! (DOCUMENTE)

Tags: CT Bus


Ti-a placut articolul?

Comentarii