Licitații Constanța Administrația Bazinală de Apă Dobrogea-Litoral a atribuit un contract de închiriere firmei Liard Marvimex SRL
Licitații Constanța: Administrația Bazinală de Apă Dobrogea-Litoral a atribuit un contract de închiriere
17 Sep, 2025 16:22
ZIUA de Constanta
141
Marime text



Administrația Bazinală de Apă Dobrogea-Litoral a atribuit o licitație publică privind închirierea unui teren situat în albia minoră a fluviului Dunărea, bun imobil ce aparține domeniului public al statului, aflat în administrarea Administrației Bazinale de Apă Dobrogea-Litoral, perimetrul cu suprafața de 18.299,00 mp-km 305+000-km 305+400, înscris în C.F. nr. 102388, număr cadastral 102388, pe raza UAT Rasova, jud. Constanța.
Potrivit Monitorului Oficial al României, instituția publică a atribuit contractul de închiriere societății Liard Marvimex SRL.
Durata contractului este de 2 ani, iar nivelul chiriei este de 17.127,86 lei/an.
Conform sursei citate, au fost primite două oferte, ambele valabile.
Criteriile utilizate pentru determinarea ofertei câștigătoare au fost:
- cel mai mare nivel al chiriei - 40%;
- capacitatea economico-financiară a ofertanților - 20%;
- protecția mediului înconjurător - 10%;
- condiții specifice impuse de natura bunului - 30%.
Licitația a avut loc pe data de 18.08.2025, la ora 10.00, la sediul ABADL.
Despre Liard Marvimex SRL
Firma Liard Marvimex SRL a fost înființată în anul 2000, are sediul în municipiul Constanța, strada Siretului nr. 47 și se ocupă de „Extracția pietrișului și nisipului, extracția argilei și caolinului”.
Conform termene.ro, asociat este Sabangeanu Lidia Maria, iar administrator este Ivanciu Viorel.
În anul 2024, societatea a înregistrat o cifră de afaceri de 4.682.519 lei, un profit de 409.197 lei, 15 angajați și datorii în valoare de 2.425.956 lei.
În mai 2023, firma a mai câștigat o licitație la ABADL cu privire la închirierea perimetrului Rasova (18.299,00 mp - km 305+000-305+400) situat pe fluviul Dunărea; pentru o perioadă de doi ani. Chiria este de 18.225,80 lei/an.
În ianuarie 2022, ABADL a atribuit închirierea bunurilor imobiliare pentru perimetrul Ostrov, situat pe fluviul Dunărea, pentru suma de 19.488,30 de lei pe an, durata contractului fiind de doi ani.
PRECIZĂRI:
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menționează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare și protecția datelor cu caracter personal.
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
Citește și:
Constanța: Unicom Holding SA are ponton pe Dunăre, la Ostrov
Bunuri imobiliare ale ABADL, de pe Dunăre, în perimetrul Ostrov, închiriate pentru circa 3.500 de euro pe an. Cu cine s-a semnat contractul
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp
Comentarii