Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
16:46 10 02 2026 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Cumpărări directe Constanța Școala Gimnazială nr. 1 Limanu a atribuit un contract pentru organizarea unei excursii școlare. Iată firma câștigătoare! (DOCUMENTE)

ro

10 Feb, 2026 15:25 137 Marime text
Foto cu rol ilustrativ. Sursă foto: Freepik

Școala Gimnazială nr. 1 Limanu, județul Constanța, a atribuit pe data de 9 februarie 2026 un contract prin cumpărare directă privind furnizarea de servicii de organizare excursurii pentru elevi.
 
Potrivit licitatiapublica.ro, contractul în valoare de 32.590 lei a fost câștigat de societatea Simpa Trans SRL.
 
Contractul presupune furnizarea de servicii de organizare a excursiilor pentru Școala Gimnazială nr. 1 Limanu, incluzând cazare și masă pentru elevi, pe o perioadă de patru nopți, precum și excursii opționale.

Sursă foto: SEAP
 

Despre Simpa Trans SRL
 
Firma Simpa Trans SRL a fost fondată în anul 1999, are sediul în Mangalia, strada Henny Ignatie nr. 11, județul Constanța și se ocupă de „Alte transporturi terestre de călători nca”.
 
Conform termene.ro, asociat unic este Guță Marian Eugen (fost consilier local la Mangalia), iar administratori sunt acesta și Guță Simona Lucica.

 
Guță Marian Eugen a fost asociat la Darocrim SRL (radiată) și Pavele Prod SRL (radiată), iar Guță Simona Lucica a fost asociat și administrator la Pavele Prod SRL.

Guță Marian Eugen desfășoară activități de transport persoane pe ruta Constanța - Mangalia și retur, prin societatea Simpa Trans SRL. Afaceristul și-a băgat în insolvență societatea Darocrim SRL, acțiunea privind deschiderea procedurii insolvenței fiind depusă la Tribunalul Constanța în ianuarie 2023.
 
În anul 2024, societatea Simpa Trans SRL a înregistrat o cifră de afaceri de 8.168.107 lei, cu un profit de 1.064.941 lei, la 32 de angajați, având datorii în valoare de 1.645.513 lei.
 
Potrivit licitatiapublica.ro, firma a câștigat 188 de contracte prin cumpărare directă, 181 dintre ele în județul Constanța (10 la Școala Gimnazială nr. 1 Limanu) și 5 licitații publice (una la CJ Constanța).
 

PRECIZĂRI:
 
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menționează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare și protecția datelor cu caracter personal.
 
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
 
 

Citește și:
Cumpărări directe Constanța: Școala Gimnazială „George Coșbuc” 23 August plătește peste 45.000 lei pentru organizarea a trei excursii (DOCUMENT)
Urmareste-ne pe Google News
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp

Ti-a placut articolul?

Comentarii