11:16 19 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Imagini de la eveniment SSC Farul a învins FC Argeș la Constanța în Liga a 2-a. S-au marcat patru goluri (galerie foto)

21 Oct, 2018 12:36 2894 Marime text
Stadionul „Gheorghe Hagi“ din Constanţa găzduieşte astăzi meciul SSC Farul - FC Argeş, din etapa a 13-a a Ligii a 2-a.

În clasament, echipa de pe litoral se află pe locul 17 (poziţie care duce în Liga a 3-a), cu zece puncte, în vreme ce formaţia oaspete este a patra în ierarhie, cu 25 de puncte.

SSC Farul (antrenori, Petre Grigoraş şi Marian Dinu) a jucat cu: M. Popa - Sabangeanu, Twumasi, Roumadi, R. Licu (75 Apostolache) - Tudorică, M'Baka - Al. Grigoraş (cpt.), G. Păun (82 Dumitraşcu), Momodou - N. Moise (71 Doumbia).

Echipa lui FC Argeş (antrenor, Emil Săndoi) a fost: Ureche - Tofan, Vişa, Turda, Şerbănică, Stan, Panait (60 V. Gheorgher), Şerban (78 Popa), R. Costin (cpt.), Năstăsie, C. Barbu (73 Oancea).

UPDATE:  S-a încheiat partida. SSC Farul a câștigat cu 3-1.

UPDATE: Nicolae Moise reușește dubla în minutul 66, iar SSC Farul conduce acum cu 3-1.

UPDATE: În minutul 56, SSC Farul a trecut în avantaj, 2-1. A marcat Momodou.

UPDATE: S-a încheiat prima repriză. SSC Farul si FC Argeș sunt la egalitate, 1-1.

UPDATE: SSC Farul reușește să egaleze în minutul 40, grație lui Nicolae Moise.

UPDATE: În minutul 26, scorul a devenit 1-0 pentru FC Argeș, oaspeții marcând prin Constantin Barbu.

Sursa foto: ZIUA de Constanţa