03:28 29 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Victorie preţioasă pentru Săgeata Năvodari în meciul din etapa a 25-a a ligii secunde (video)

09 May, 2013 08:42 1961 Marime text
Echipa din nordul litoralului a învins cu 1-0, pe teren propriu, formaţia Delta Tulcea, principala rivală la promovarea în Liga I. Şi asta în condiţiile în care năvodărenii au rămas în 10 oameni din minutul 54, când Filip a primit un al doilea cartonaş galben pentru un fault şi a fost eliminat. Golul victoriei a fost marcat de Tigoianu, în minutul 63, care a preluat pe piept la 10 metri şi la executat cu o „foarfecă” pe Stoicescu.

Succesul repurtat îi aduce foarte aproape de Liga I pe năvodăreni. Tehnicianul echipei s-a declarat mulţumit de evoluţia elevilor săi.

Antrenorul tulcenilor crede că a fost o partidă echilibrată.

În etapa următoare, Săgeata Năvodari va juca împotriva celor de la FC Botoşani, pe 11 mai.

Redactor: Monica Vasiliev ; Imagine: Bogdan Grigorescu
Sursa: tvlitoral.ro