De-ale iernii
Evenimentele iernii in Constanta
02:37 29 03 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Meciurile care se joacă în weekend în Ligile a IV-a, a V-a şi a VI-a din Constanţa

ro

07 Nov, 2015 00:00 670 Marime text

Etapa a 15-a a Ligii a IV-a de fotbal a judeţului Constanţa a fost programată sâmbătă, 7 noiembrie, după programul:

Sparta Techirghiol - Unirea Topraisar (ora 10.00 - juniorii, ora 12.00 - seniorii),

Avântul Comana - CS Agigea (10.00 / 12.00),

CFR Constanța - Portul Constanța (10.00 / 12.00),

Gloria Băneasa - Știința Poarta Albă (11.00 / 13.00),

Farul Tuzla - Voința Valu lui Traian (11.00 / 13.00; se joacă la Eforie Sud),

Axiopolis Cernavodă - CS Mihail Kogălniceanu (11.00 / 13.00),

CSO Ovidiu - CS Eforie (11.00 / 13.00; se joacă pe Stadionul Orășenesc din Ovidiu),

Victoria Mihai Viteazu - Viitorul Fântânele (11.00; 13.00),

Dunărea Ostrov - Victoria Cumpăna (12.00 / 14.00).

La Liga a V-a, duminică, 8 noiembrie, vor avea loc partidele etapei a 12-a. Meciurile sunt următoarele:

- de la ora 11.00 - CS Năvodari - Speranța Nisipari, Recolta Nicolae Bălcescu - CSS Medgidia (se joacă la Dorobanțu);
- de la ora 14.00 - Gloria Albești - Perla Murfatlar, Litoral Corbu - Viitorul Pecineaga, Gloria Seimeni - Danubius Rasova (se joacă la Dunărea), Voința Siminoc - Voința Săcele (se joacă la Murfatlar), Dacia Mircea Vodă - Viitorul Cobadin şi Castelanii Castelu - Atletic 2 Mai (se joacă la Nisipari).

Liga a VI-a a ajuns la etapa a 11-a, iar partidele sunt:

în Seria Nord - astăzi - Dunărea Ciobanu - Viitorul Cuza Vodă (11.00);
mâine - Voinţa Cochirleni - Dunaris Topalu (11.00), Pescarul Ghindăreşti - Ulmetum Pantelimon (11.00), Steaua Speranţei Siliştea - Înfrâţirea Cogealac (11.00), Viitorul Târguşor - Sportul Tortoman (14.00), Pescăruşul Gârliciu - Spicu Horia (14.00);

în Seria Sud - mâine - Sport Prim Oltina - Olimpia Constanţa (11.00), AS Bărăganu - Inter Ion Corvin (11.00), Marmura Deleni - Viitorul Mereni (11.00), CS Agigea II - Fulgerul Chirnogeni (11.00), AS Carvăn - Luceafărul Amzacea (14.00), Viitorul Cobadin II - AS Independenţa (14.00), AS Ciocârlia - Trophaeum Adamclisi (14.00).

Clasamente

Liga a IV-a: Seniori - 1. Cernavodă - 37p, 2. Eforie - 28p, 3. Băneasa - 28p, 4. Mihai Viteazu - 26p, 5. Topraisar - 25p, 6. Mihail Kogălniceanu - 24p, 7. Agigea - 24p, 8. Fântânele - 23p, 9. Ovidiu - 22p, 10. Ostrov - 21p, 11. CFR - 20p, 12. Portul - 16p, 13. Comana - 15p, 14. Tuzla - 15p, 15. Techirghiol - 12p, 16. Valu lui Traian - 11p, 17. Poarta Albă - 11p, 18. Cumpăna - 2p; juniori: 1. CFR - 42p, 2. Portul - 40p, 3. Topraisar - 34p, 4. Mihai Viteazu - 30p, 5. Mihail Kogălniceanu - 27p, 6. Cernavodă - 26p, 7. Agigea - 24p, 8. Techirghiol - 23p, 9. Fântânele - 21p, 10. Băneasa - 21p, 11. Comana - 15p, 12. Ostrov - 14p, 13. Valu lui Traian - 13p, 14. Poarta Albă - 11p, 15. Ovidiu - 9p, 16. Eforie - 9p, 17. Cumpăna - 8p, 18. Tuzla - 0p. 

 
Liga a V-a: 1. Năvodari - 29p, 2. Albeşti - 25p, 3. 2 Mai - 24p, 4. Corbu - 21p, 5. Siminoc - 19p, 6. Nisipari - 19p, 7. Castelu - 18p, 8. Pecineaga - 16p, 9. Rasova - 16p, 10. Cobadin - 15p, 11. Săcele - 13p, 12. Nicolae Bălcescu - 10p, 13. Seimeni - 9p, 14. Murfatlar - 9p, 15. Mircea Vodă - 7p, 16. Medgidia - 1p.

Liga a VI-a: Seria Nord - 1. Târguşor - 24p, 2. Tortoman - 22p, 3. Siliştea - 19p, 4. Cochirleni - 18p, 5. Ciobanu - 17p, 6. Cuza Vodă - 15p, 7. Gârliciu - 11p, 8. Ghindăreşti - 11p, 9. Topalu - 9p, 10. Pantelimon - 9p, 11. Cogealac - 7p, 12. Horia - 6p; Seria Sud - 1. Oltina - 22p, 2. Ion Corvin - 21p, 3. Agigea II - 20p, 4. Mereni - 16p, 5. Amzacea - 16p, 6. Chirnogeni - 13p, 7. Carvăn - 13p, 8. Olimpia - 13p, 9. Independenţa - 13p, 10. Ciocârlia - 10p, 11. Adamclisi - 10p, 12. Cobadin II - 10p, 13. Deleni - 8p, 14. Bărăganu - 7p.

Ti-a placut articolul?

Comentarii