Ziua Dobrogei, 139 ani
14 noiembrie 1878 - 14 noiembrie 2017
21:44 17 10 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Rapotan, la a şaptea împuternicire Cine a condus Poliţia Constanţa, din 1990 până în prezent

ro

14 Dec, 2015 00:00 2419 Marime text


După numirea chestorului de poliție Bogdan Despescu, fostul şef al IPJ Constanţa, în funcţia de inspector general al Poliției Române, comisarul-şef de poliţie Adrian Rapotan, adjunct al inspectorului-şef, a fost împuternicit să exercite, cu caracter temporar, funcţia de inspector-şef al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Constanţa.
 
Adrian Rapotan se află la a şaptea împuternicire în fruntea IPJ.


 
În acest context, ZIUA de Constanţa prezintă lista celor 14 foşti şefi ai Poliţiei Constanţa, din 1990 până în prezent.
 
Ion Ciucur: 1990 - 1991
Constantin Buzoianu: 1991 - 1993
Ionel Arghiroiu: 1993 - 1995
Gheorghe Florea: 1995 - 1997
Ion Cârlig: 1997 - 2001
Traian Jipa: 2001 - 2005
Victor Popescu: 2005 - 2007
Vasile Mircea Bârgoz: 2007 - 2008
Aurelian Zaheu: 2008 - 2010
George Dorel Popa - 2010
Dumitru Catană: 2010 - 2011
Valentin Burlacu: 2011 - 2012
Constantin Dancu: 2013 - 2014
Dumitru Bogdan Despescu: 8.04.2014 - 10.12.2015.

Citeşte şi
Imagini deosebite cu cei care au condus IPJ după Revoluţie - Comandanţii poliţiei constănţene aşa cum nu i-aţi văzut niciodată (galerie foto)
Interviu cu comisarul-şef Adrian Rapotan - „Pe funcţia aceasta, am avut şapte comandanţi. Al şaselea a fost, cum îl cheamă, care a plecat?"
Premieră în istoria IPJ Constanţa! - Chestorul Bogdan Despescu a fost numit inspector general al Poliţiei Române (documente)

Ti-a placut articolul?

Comentarii