07:18 18 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Tot in ultimele secunde

28 Oct, 2003 00:00 536 Marime text
La fel ca in ultimele doua partide, cu MGA Bucuresti si Bodu Bucuresti, divizionara A de fotbal in sala AS Municipal Metropolitan Constanta a pierdut doua puncte importante in ultimele secunde ale intalnirii cu campioana en-titre AS Odorheiu Secuiesc, disputat duminica dupa-amiaza, in Sala Sporturilor din Constanta. Era minutul 39 si 41 de secunde cand arbitrul intalnirii a dictat a sasea infractiune intr-o repriza si, implicit, o lovitura de la 10 m pentru oaspeti, la scorul de 2-1. A executat si a inscris Botorak, egaland la 2-2. Pana atunci punctasera Stoica (1) si Chelariu (33), respectiv Albert (26). Celelalte rezultate ale etapei: Moldocor Piatra Neamt - Bodu Bucuresti 3-7, MGA Bucuresti - MB Pandurii Targu Jiu 12-5, FC Cip Deva - FC Transilvania Targu Mures 3-5, FC Venus - Fratia Ramnicu Valcea 2-2.