23:24 16 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Viitorul, victorie în ultimul amical al verii

20 Aug, 2010 01:45 2612 Marime text
viitorul.jpgDivizionara secundă FC Viitorul Constanţa a încheiat seria partidelor de pregătire din această vară cu un nou succes.

Astfel, după victoria obţinută miercuri contra colegei de serie, Delta Tulcea, scor 2-1, elevii lui Cătălin Anghel şi Norbert Niţă s-au impus fără probleme, ieri, în faţa formaţiei din Liga a IV-a, Eolica Baia, cu scorul de 6-0, potrivit site-ului oficial al Academiei Gheorghe Hagi. Dacă după primele 45 de minute ale întâlnirii, scorul era 0-0, în a doua repriză Viitorul a făcut spectacol, reuşind să înscrie de nu mai puţin de şase ori. Golurile au fost marcate de Sasha Marinkovic, de patru ori, Romario Benzar din penalty şi Robert Lupu. Au evoluat pentru FC Viitorul: Popa - Cureteu, Tudorache, Bubuleandră, Renţea - Dimcea (minutul 40 - Benzar), Ştefănescu, Evdochim - Sandu (minutul 38 - Robert Lupu), Pantelie (minutul 55 - Marinkovic) şi Sin. Pentru FC Viitorul a fost ultima partidă de verificare înaintea primului meci oficial din noul sezon. Marţi, de la ora 17.30, echipa pregătită de Cătălin Anghel şi Norbert Niţă va juca pe terenul lui Callatis Mangalia, în faza a IV-a a Cupei României.