23:49 16 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Alibec a reuşit o dublă pentru Inter Primavera

31 Jan, 2011 02:17 1387 Marime text
alibec.jpgFostul jucător al Farului Denis Alibec a înscris din nou pentru echipa a doua a campioanei Italiei, Inter Milano.

Atacantul constănţean a marcat de două ori în meciul câştigat de Inter Primavera, cu scorul de 3-0, în faţa formaţiei Albinoleffe în campionatul rezervat echipelor de tineret. Alibec a înscris în minutele 19 şi 21 şi a avut şi ocazii de a marca, fiind cel mai bun om de pe teren. Atacantul în vârstă de 20 ani a fost înlocuit în minutul 60 al meciului. În ciuda evoluţiilor bune de la echipa de tineret, Denis n-a mai prins lotul echipei mari de când a venit Leonardo ca antrenor la Inter. În plus, atacantul originar din Mangalia ar putea fi împrumutat la formaţia Sampdoria Genova, la schimb cu Giampaolo Pazzini, informează site-ul sports.it. Sursa citată a scris că pentru a-l achiziţiona pe atacantul Pazzini, Inter Milano a făcut o ofertă de 15 milioane de euro plus împrumutul unui jucător dintre Coutinho, Biabiany, Alibec şi Santon. Alibec a fost achiziţionat de Inter Milano de la Farul şi a jucat în acest sezon două meciuri în Serie A. El nu a evoluat niciun minut la prima echipă de când antrenor a fost numit brazilianul Leonardo.