07:27 17 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Tenis (s'Hertogenbosch) Dulgheru a acces in sferturi

16 Jun, 2010 14:41 753 Marime text

alex_16_06.jpgJucătoarea Alexandra Dulgheru a câştigat, miercuri, cu scorul de 6-3, 2-6, 6-1, partida disputată cu rusoiaca Alla Kudriavţeva, locul 85 WTA, şi a acces în sferturile turneului de la s'Hertogenbosch, dotat cu premii învaloaretotală de 220.000 de dolari, informează site-ul oficial al competiţiei, citat de Mediafax.

Meciul a durat o oră şi 51 de minute, iar Dulgheru, care este cap de serie numărul 5 la acest turneu, va primi pentru victoria de miercuri un cec învaloarede 5.625 deeuroşi 70 de puncte WTA. În sferturi, sportiva română va evolua împotriva jucătoarei Yaroslava Şvedova (Kazahstan), cap de serie numărul 4, care a trecut, în turuldoi, de Anastasia Rodionova (Australia ), scor 2-6,6-3, 6-2.