09:49 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Update4. WTA Toronto Simona Halep, în finală !

15 Aug, 2015 19:12 2029 Marime text

Simona Halep (23 de ani, 3 WTA) o va întâlni pe italianca Sara Errani (28 de ani, 17 WTA), în semifinale la Toronto, meciul urmând să fie transmis în direct de Dolce Sport 2, de la 20:00, în această seară.

UPDATE4 ora 21.47

Simona și-a adjudecat și setul al doilea cu același scor, 6-4 și, cel mai probabil, o va întâlni duminică noapte, în finală, pe numărul 1 mondial, Serena Williams.

UPDATE3 ora 21.28

Este 4-3 pentru Simona. Două game-uri până la calificarea în finală!

UPDATE2 ora 21.10

Simona a luat primul set, 6-4 și conduce cu 2-1 în a doua manșă, cu un break avans!

UPDATE ora 20.36

În primul set scorul este egal, 2-2.

Simona Halep și Sara Errani s-au mai întâlnit de trei ori până acum. Scorul la "general" este 2-1 pentru constănţeancă. Sportiva noastră a câștigat ultimele două întâlniri, în 2014 la Doha și în aprilie 2015 la Stuttgart. Errani are o singură victorie în fața Simonei Halep, în 2013.

În acest an, Sara Errani a pierdut în finala turneului de la București în fața jucătoarei din Slovacia, Anna Karolina Schmiedlova.

Sursa foto: dolce-sport.ro