14:25 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Patru medalii pentru CS Mangalia la Naţionalele de lupte

31 Jul, 2013 12:56 1426 Marime text
Sportivii legitimaţi la Clubul Sportiv Mangalia (profesor, Marian Oancea) care au participat la finalele Campionatului Naţional de lupte libere (seniori), desfăşurate în Sala Sporturilor „Concordia” din Chiajna, au obţinut rezultatele deosebite, majoritatea luptatorilor din Mangalia fiind încă la vârsta junioratului. Denisa Macovei a obţinut medalia de argint la categoria 72 kg, Nicoleta Popa a luat bronz la categoria 48 kg, iar Simona Tudor a urcat tot pe locul trei, la categoria 55 kg. Răzvan Roman - categoria 74 kg şi Cornel Trucmel - categoria 120 kg nu au obţinut medalii, dar punctele aduse de ei în clasamentul general au contribuit la obţinerea medaliei de argint, la nivel de cluburi, CS Mangalia fiind devansat doar de campioana Steaua Bucureşti.