Cercetat de către poliţişti pentru furt calificat în Vama Veche
Cercetat de către poliţişti pentru furt calificat în Vama Veche
20 Jul, 2015 14:24
ZIUA de Constanta
1928
Marime text

Patrula mixtă de siguranţă publică formată dintr-un poliţist din cadrul Biroului de Poliţie Vama Veche -2 Mai şi un jandarm din cadrul GMJ Constanţa aflată în zona „ La Stuf” l-a depistat în flagrant pe D. IONUŢ, de 28 de ani, din Limanu care a sustras un portofel cu acte şi bani, lăsat nesupravegheat pe plajă aparţinând unei turiste.
Asupra sa a fost găsită suma de 100 lei, în două bancnote de 50 lei şi portofelul în care erau actele de identitate, 30 de lei, cardul de salariu şi de sănătate al victimei.
Din primele cercetări s-a stabilit că cei doi se cunoscuseră în acea seară şi petrecuseră la un local din Vama Veche.
În cauză s-a întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunii de furt calificat, cercetările fiind continuate de către poliţişti în vederea stabilirii cu exactitate a tuturor cauzelor şi împrejurărilor comiterii faptei, urmând a fi făcute propuneri legale prin unitatea de parchet competentă.
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp
Comentarii