23:30 16 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Debut fericit pentru Săgeata Năvodari în returul Ligii secunde la fotbal (video)

09 Mar, 2013 20:14 2108 Marime text
Dobrogenii au câștigat cu scorul de 2-0 meciul de pe teren propriu cu Dinamo II București. După o repriză albă, în care ocazile la cele două porți au fost rarisime, elevii antrenorului Constantin Gache au apăsat pe accelerator și izbânda a venit în mod firesc. Golurile victoriei au fost marcate de Tigoianu, minutul 70 și Apostol, din 11m, în minutul 86. Cele trei puncte acumulate și rezultatele înregistrate în celelalte jocuri din serie, readuc echipa din nordul litoralului, pe locul 3 și reintră în lupta pentru promovare. Farul Constanța a câștigat prin neprezentare, scor 3-0  meciul de la Colentina, cu Sportul Studențesc, Delta Tulcea a remizat, pe teren propriu, scor 1-1 cu Rapid Suceava, iar CS Otopeni a cedat ,tot pe propriul teren, 0-1 cu Dunărea Galați.

Reporter: Nicu Dolea ; Imagine: Alexandru Brinzaru