02:45 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Răzvan Tudor şi Elie Berechet, la Cupa Mondială de Karate Tradiţional Fudokan Shotokan

06 Oct, 2015 00:00 2574 Marime text

Răzvan Tudor şi Elie Berechet, reprezentanţi ai CS Karate Tradiţional Eforie, s-au calificat la Cupa Mondială de Karate Tradiţional Fudokan Shotokan, întrecere rezervată copiilor, care se va desfăşura la Belgrad, în perioada 4-6 decembrie 2015. Cei doi au obţinut calificarea în urma rezultatelor înregistrate la finala Campionatului Naţional de la Cluj, unde Răzvan Tudor a obţinut medalia de aur la kumite individual şi bronzul la kata individual (la categoria de vârstă copii 3), iar Elie Berechet s-a clasat pe trei la kata individual, la copii 4.

La întrecerea de la Cluj au participat peste 250 de sportivi, de la 24 de cluburi. CS Karate Tradiţional Eforie este condus de Niculae Dumitrescu (7 Dan) şi Dănuţ Ciucu (3 Dan).