21:13 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Primul punct adus din deplasare

09 Dec, 2002 00:00 701 Marime text

Metalul Plopeni - CSM Medgidia 2-2 (0-1)

Ultima etapa a turului de campionat al Diviziei B de fotbal a fost una incununata de succes de CSM Medgidia care a reusit, in sfarsit, sa aduca primul punct din deplasare in acest sezon. Echipa lui Daniel Radulescu a tinut sambata in sah formatia Metalul Plopeni, chiar pe terenul acesteia, unde a facut un joc excelent. CSM a marcat prima, prin C. Ilie (39), intrand la pauza cu un avantaj considerabil: 1-0. La reluare insa, gazdele au profitat de pasul inapoi facut de constanteni si au punctat de doua ori intr-un interval de opt minute, prin Antal (62) si S. Popescu (70). Finalul a fost insa unul senzational pentru formatia noastra, care a egalat printr-un gol reusit de Ilcu (79). "Unsprezecele" aliniat de Daniel Radulescu a fost urmatorul: Avram - Dragoi, Fugaru, Ilcu, Posirca, Florea - C. Marinescu, S. Mocanu, Pitu - C. Ilie, Ferenti. Au mai intrat: Covrig, Hampu, Feta.