UPDATE. Știri Constanța Accident rutier între Negureni și Ion Corvin. Intervine elicopterul SMURD. Trei victime transportate la spital
UPDATE. Știri Constanța: Accident rutier între Negureni și Ion Corvin. Intervine elicopterul SMURD. Trei victime
05 May, 2025 15:56
ZIUA de Constanta
790
Marime text



Astăzi, 5 mai 2025 Serviciul de Ambulanță Județean (SAJ) Constanța a fost sesizat, prin apel la numărul 112, despre producerea unui accident rutier în județul Constanța.
Potrivit reprezentanților SAJ Constanța, incidentul a avut loc între Negureni și Ion Corvin, județul Constanța.
La locul evenimentului intervine un elicopter SMURD.
Potrivit ISU Constanța, este vorba de un autoturism răsturnat cu două victime dintre care una este incarcerată.
Intervin Detașamentul Cernavodă cu un ASAS, un SMURD B2, și o ambulanță SAJ .
Update: Potrivit informațiilor de la ISU Constanța,conducătorul auto, în vârstă de 68 ani, preluat de elicopterul SMURD va pleca spre spital.
O altă victima, un bărbat de 66 ani, preluată de echipajul SMURD B și inca o victimă, de sex feminin, 67 ani, preluată de echipajul SAJ, vor fi transportate la spital.
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp
Comentarii