15:18 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Baschet Club Farul a pierdut toate meciurile în Liga Naţională

22 Oct, 2012 02:05 1864 Marime text
baschet.jpgÎnceput de coşmar în Liga Naţională pentru nou-promovata Baschet Club Farul Constanţa, care a înregistrat, sâmbătă, a patra înfrângere din tot atâtea meciuri, 71-87 (35-45) pe terenul lui CSS Giurgiu.

Gazdele s-au distanţat încă din primele minute (8-0), diferenţă care s-a păstrat şi după primul sfert, 30-22. În parţialul secund, Farul s-a apropiat la un moment dat la 30-33 (graţie unei evoluţii bune a trio-ului Booth - McFarland - Petronic), însă CSS Giurgiu a intrat în avantaj de zece puncte la pauză şi a condus meciul spre victorie şi în următoarele două sferturi.

Cel mai prolific jucător constănţean a fost Cardel McFarland, cu 23 de puncte, trei recuperări şi trei pase decisive. Antrenorul Farului, Costel Cernat, a început meciul cu echipa: Rob Wallace, Cardel McFarland, Angel Santana, Marian Minea şi Dragan Petronic.

În etapa viitoare, Farul va primi la Constanţa vizita echipei SCM Craiova, care, în etapa de faţă, a învins pe teren propriu Dinamo, scor 93-65.

Sursa foto: totalbaschet.ro