14:51 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Viitorul, amical cu Steaua Egal obţinut dramatic de Viitorul II în deplasare, cu FC Snagov

10 Oct, 2015 00:00 1871 Marime text
Echipa de fotbal FC Viitorul II, nou-promovată în Liga a III-a, a pus capăt, ieri, seriei negative de trei înfrângeri consecutive, obţinând un rezultat de egalitate, în partida jucată în deplasare cu FC Snagov, în etapa a şaptea a campionatului. Scorul a fost 1-1, FC Viitorul II egalând în minutul 90+4, graţie unui autogol (Jean Prunescu), după ce gazdele deschiseseră scorul în minutul 52, prin Eugen Matei.

Antrenorii Viitorului II, Cristian Cămui şi Constantin Fălină, au jucat cu: Buzbuchi - Căpuşă, Mişelăricu, Munteanu, Rusu (46 Şandru) - Gheorghe (65 Iacob), Iani, Dumitrescu (80 Vâlcea) - Vână, Gavra, Manole (53 Grecu). În şapte meciuri de campionat, FC Viitorul a strâns cinci puncte, având o victorie, două egaluri şi patru înfrângeri.

Astăzi, FC Viitorul va susţine la Braşov, pe stadionul Forex, de la ora 11.00, un meci amical cu Steaua Bucureşti.

Sursa foto: Academia Hagi