Pentru perioada Paştelui
informaţii utile, tradiţii, program magazine
10:35 30 05 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Sunt două variante de program - cu „marinari” şi fără FC Farul află săptămâna viitoare dacă va fi admisă în Liga a 3-a!

ro

26 Aug, 2016 00:00 4869 Marime text

 
Federaţia Română de Fotbal a prezentat, ieri, cele cinci serii ale Ligii a 3-a pentru sezonul  2016/2017, stabilindu-se şi programul.
 
În seria a doua, dintre cele trei reprezentante ale judeţului Constanţa, FC Farul (care, din pricina problemelor financiare şi juridice, nu s-a mai înscris în Liga a 2-a), FC Viitorul II şi Axiopolis Cernavodă (formaţie nou-promovată), FC Farul nu a fost luată în calcul ca echipă activă, la momentul tragerii la sorţi a programului. Totuşi, s-a stabilit şi un program cu Farul în campionat, care va funcţiona în cazul în care clubul constănţean va fi admis în Liga a 3-a.
 
„S-au făcut două ţintare. Unul cu noi, unul fără noi. Din punct de vedere sportiv, Farul îndeplineşte toate condiţiile de participare în Liga a 3-a. A fost emisă şi hârtie de către comisie în acest sens. Mai trebuie lămurite câteva lucruri pe partea juridică, care nu s-au putut lămuri până acum, pentru că nu a existat timpul fizic. Trebuie să mai ducem un document până marţi, dar deja l-am trimis de astăzi (n.r. ieri). E vorba de o hârtie de la lichidatorul judiciar, din partea creditorilor, cum că sunt de acord să se continue activitatea sportivă. Am făcut recurs, iar marţi se judecă. S-a luat act de documentul depus şi se va constata acest lucru marţi, în Comisia de Recurs”, a declarat Giani Nedelcu, preşedintele Consiliului Director al FC Farul.

„Admite sesizarea FRF formulată prin secretarul general, astfel cum a fost modificată şi restrânsă prin precizările reprezentantului convenţional în ședința din 24.08.2016. În interpretarea şi aplicarea dispozitiilor art. 54 din Statutul FRF, coroborat cu art. 4 pct. 4 şi art. 38 pct. 1 prima cerinţă, teza finală, din ROAF, constată ca CS FC Farul Constanţa îndeplinește condiția deținerii dreptului de participare în competițiile organizate de FRF. În baza dispozițiilor sentinței civile nr. 2215/12.10.2015, pronunțată de Tribunalul Constanţa în dosarul nr. 6194/118/2010, rămasă definitivă prin decizia civilă nr. 138/25.06.2016 a Curţii de Apel Constanţa şi ale art. 248 alin. 1 si 2 din Codul civil, constată că, de la data rămânerii definitive a sentinței civile de mai sus, CS FC Farul Constanţa îşi păstrează personalitatea juridică doar pentru operaţiunile lichidării, până la terminarea acesteia. Executorie pe plan intern. Cu drept de recurs în termen de 2 zile de la comunicarea hotărârii motivate. Pronunțata astăzi, 24 august 2016“, se arată pe site-ul oficial al Federaţiei Române de Fotbal. 
 
Echipele din seria secundă a Ligii a 3-a, cărora li s-ar putea adăuga şi FC Farul, sunt Arsenal Malu, Axiopolis Cernavodă, Delta Dobrogea Tulcea, Metaloglobus Bucureşti, Unirea Slobozia, Viitorul Domneşti, Înainte Modelu, Petrolistul Boldeşti, FC Viitorul II, Dinamo II, CSM Olteniţa, CS Tunari, Gloria Popeşti Leordeni şi Astra II.
 
Campionatul va debuta pe 3 septembrie, iar programul, fără FC Farul în serie, arată astfel:

TUR

Etapa I (3 septembrie 2016):
Înainte Modelu – Metaloglobus București
Gloria Popești-Leordeni – Delta Dobrogea Tulcea
Axiopolis Cernavodă – Dinamo II București
CSM Oltenița – Viitorul Domnești
Unirea Slobozia – Petrolistul Boldești
Arsenal Malu – CS Tunari
FC Viitorul II – Astra II Giurgiu

Etapa II:

Delta Dobrogea Tulcea – Înainte Modelu
Dinamo II București – Gloria Popești-Leordeni
Viitorul Domnești – Axiopolis Cernavodă
Petrolistul Boldești – CSM Oltenița
CS Tunari – Unirea Slobozia
Astra II Giurgiu – Arsenal Malu
Metaloglobus București – FC Viitorul II

Etapa III:

Delta Dobrogea Tulcea – Metaloglobus București
Înainte Modelu – Dinamo II București
Gloria Popești-Leordeni – Viitorul Domnești
Axiopolis Cernavodă – Petrolistul Boldești
CSM Oltenița – CS Tunari
Unirea Slobozia – Astra II Giurgiu
Arsenal Malu – FC Viitorul II

Etapa IV:

Dinamo II București – Delta Dobrogea Tulcea
Viitorul Domnești – Înainte Modelu
Petrolistul Boldești – Gloria Popești-Leordeni
CS Tunari – Axiopolis Cernavodă
Astra II Giurgiu – CSM Oltenița
FC Viitorul II – Unirea Slobozia
Metaloglobus București – Arsenal Malu

Etapa V:

Dinamo II București – Metaloglobus București
Delta Dobrogea Tulcea – Viitorul Domnești
Înainte Modelu – Petrolistul Boldești
Gloria Popești-Leordeni – CS Tunari
Axiopolis Cernavodă – Astra II Giurgiu
CSM Oltenița – FC Viitorul II
Unirea Slobozia – Arsenal Malu

Etapa VI:

Viitorul Domnești – Dinamo II București
Petrolistul Boldești – Delta Dobrogea Tulcea
CS Tunari – Înainte Modelu
Astra II Giurgiu – Gloria Popești-Leordeni
FC Viitorul II – Axiopolis Cernavodă
Arsenal Malu – CSM Oltenița
Metaloglobus București – Unirea Slobozia

Etapa VII:

Metaloglobus București – Viitorul Domnești
Dinamo II București – Petrolistul Boldești
Delta Dobrogea Tulcea – CS Tunari
Înainte Modelu – Astra II Giurgiu
Gloria Popești-Leordeni – FC Viitorul II
Axiopolis Cernavodă – Arsenal Malu
CSM Oltenița – Unirea Slobozia

Etapa VIII:

Petrolistul Boldești – Viitorul Domnești
CS Tunari – Dinamo II București
Astra II Giurgiu – Delta Dobrogea Tulcea
FC Viitorul II – Înainte Modelu
Arsenal Malu – Gloria Popești-Leordeni
Unirea Slobozia – Axiopolis Cernavodă
CSM Oltenița – Metaloglobus București

Etapa IX:

Metaloglobus București – Petrolistul Boldești
Viitorul Domnești – CS Tunari
Dinamo II București – Astra II Giurgiu
Delta Dobrogea Tulcea – FC Viitorul II
Înainte Modelu – Arsenal Malu
Gloria Popești-Leordeni – Unirea Slobozia
Axiopolis Cernavodă – CSM Oltenița

Etapa X:

CS Tunari – Petrolistul Boldești
Astra II Giurgiu – Viitorul Domnești
FC Viitorul II – Dinamo II București
Arsenal Malu – Delta Dobrogea Tulcea
Unirea Slobozia – Înainte Modelu
CSM Oltenița – Gloria Popești-Leordeni
Axiopolis Cernavodă – Metaloglobus București

Etapa XI:

Metaloglobus București – CS Tunari
Petrolistul Boldești – Astra II Giurgiu
Viitorul Domnești – FC Viitorul II
Dinamo II București – Arsenal Malu
Delta Dobrogea Tulcea – Unirea Slobozia
Înainte Modelu – CSM Oltenița
Gloria Popești-Leordeni – Axiopolis Cernavodă

Etapa XII:

Astra II Giurgiu – CS Tunari
FC Viitorul II – Petrolistul Boldești
Arsenal Malu – Viitorul Domnești
Unirea Slobozia – Dinamo II București
CSM Oltenița – Delta Dobrogea Tulcea
Axiopolis Cernavodă – Înainte Modelu
Gloria Popești-Leordeni – Metaloglobus București

Etapa XIII:

Metaloglobus București – Astra II Giurgiu
CS Tunari – FC Viitorul II
Petrolistul Boldești – Arsenal Malu
Viitorul Domnești – Unirea Slobozia
Dinamo II București – CSM Oltenița
Delta Dobrogea Tulcea – Axiopolis Cernavodă
Înainte Modelu – Gloria Popești-Leordeni

RETUR:
Etapa XIV:

Metaloglobus București – Înainte Modelu
Delta Dobrogea Tulcea – Gloria Popești-Leordeni
Dinamo II București – Axiopolis Cernavodă
Viitorul Domnești – CSM Oltenița
Petrolistul Boldești – Unirea Slobozia
CS Tunari – Arsenal Malu
Astra II Giurgiu – FC Viitorul II

Etapa XV:

Înainte Modelu – Delta Dobrogea Tulcea
Gloria Popești-Leordeni – Dinamo II București
Axiopolis Cernavodă – Viitorul Domnești
CSM Oltenița – Petrolistul Boldești
Unirea Slobozia – CS Tunari
Arsenal Malu – Astra II Giurgiu
FC Viitorul II – Metaloglobus București

Etapa XVI:

Metaloglobus București – Delta Dobrogea Tulcea
Dinamo II București – Înainte Modelu
Viitorul Domnești – Gloria Popești-Leordeni
Petrolistul Boldești – Axiopolis Cernavodă
CS Tunari – CSM Oltenița
Astra II Giurgiu – Unirea Slobozia
FC Viitorul II – Arsenal Malu

Etapa XVII:

Delta Dobrogea Tulcea – Dinamo II București
Înainte Modelu – Viitorul Domnești
Gloria Popești-Leordeni – Petrolistul Boldești
Axiopolis Cernavodă – CS Tunari
CSM Oltenița – Astra II Giurgiu
Unirea Slobozia – FC Viitorul II
Arsenal Malu – Metaloglobus București

Etapa XVIII:

Metaloglobus București – Dinamo II București
Viitorul Domnești – Delta Dobrogea Tulcea
Petrolistul Boldești – Înainte Modelu
CS Tunari – Gloria Popești-Leordeni
Astra II Giurgiu – Axiopolis Cernavodă
FC Viitorul II – CSM Oltenița
Arsenal Malu – Unirea Slobozia

Etapa XIX:

Dinamo II București – Viitorul Domnești
Delta Dobrogea Tulcea – Petrolistul Boldești
Înainte Modelu – CS Tunari
Gloria Popești-Leordeni – Astra II Giurgiu
Axiopolis Cernavodă – FC Viitorul II
CSM Oltenița – Arsenal Malu
Unirea Slobozia – Metaloglobus București

Etapa XX:

Viitorul Domnești – Metaloglobus București
Petrolistul Boldești – Dinamo II București
CS Tunari – Delta Dobrogea Tulcea
Astra II Giurgiu – Înainte Modelu
FC Viitorul II – Gloria Popești-Leordeni
Arsenal Malu – Axiopolis Cernavodă
Unirea Slobozia – CSM Oltenița

Etapa XXI:

Viitorul Domnești – Petrolistul Boldești
Dinamo II București – CS Tunari
Delta Dobrogea Tulcea – Astra II Giurgiu
Înainte Modelu – FC Viitorul II
Gloria Popești-Leordeni – Arsenal Malu
Axiopolis Cernavodă – Unirea Slobozia
Metaloglobus București – CSM Oltenița

Etapa XXII:

Petrolistul Boldești – Metaloglobus București
CS Tunari – Viitorul Domnești
Astra II Giurgiu – Dinamo II București
FC Viitorul II – Delta Dobrogea Tulcea
Arsenal Malu – Înainte Modelu
Unirea Slobozia – Gloria Popești-Leordeni
CSM Oltenița – Axiopolis Cernavodă

Etapa XXIII:

Petrolistul Boldești – CS Tunari
Viitorul Domnești – Astra II Giurgiu
Dinamo II București – FC Viitorul II
Delta Dobrogea Tulcea – Arsenal Malu
Înainte Modelu – Unirea Slobozia
Gloria Popești-Leordeni – CSM Oltenița
Metaloglobus București – Axiopolis Cernavodă

Etapa XXIV:

CS Tunari – Metaloglobus București
Astra II Giurgiu – Petrolistul Boldești
FC Viitorul II – Viitorul Domnești
Arsenal Malu – Dinamo II București
Unirea Slobozia – Delta Dobrogea Tulcea
CSM Oltenița – Înainte Modelu
Axiopolis Cernavodă – Gloria Popești-Leordeni

Etapa XXV:

CS Tunari – Astra II Giurgiu
Petrolistul Boldești – FC Viitorul II
Viitorul Domnești – Arsenal Malu
Dinamo II București – Unirea Slobozia
Delta Dobrogea Tulcea – CSM Oltenița
Înainte Modelu – Axiopolis Cernavodă
Metaloglobus București – Gloria Popești-Leordeni

Etapa XXVI:

Astra II Giurgiu – Metaloglobus București
FC Viitorul II – CS Tunari
Arsenal Malu – Petrolistul Boldești
Unirea Slobozia – Viitorul Domnești
CSM Oltenița – Dinamo II București
Axiopolis Cernavodă – Delta Dobrogea Tulcea
Gloria Popești-Leordeni – Înainte Modelu

În varianta cu FC Farul, turul campionatului se prezintă astfel:

ETAPA I
Înainte Modelu - Metaloglobus Bucureşti
FC Viitorul II - Astra II
Gloria Popeşti Leordeni - Delta Dobrogea Tulcea
Axiopolis Cernavodă - Dinamo II
CSM Olteniţa - Viitorul Domneşti
Unirea Slobozia - Petrolistul Boldeşti
Arsenal Malu - CS Tunari
Farul Constanţa stă.

ETAPA II
Astra II - Farul Constanţa
Delta Dobrogea Tulcea - FC Viitorul II
Dinamo II - Gloria Popeşti Leordeni
Viitorul Domneşti - Axiopolis Cernavodă
Petrolistul Boldeşti - CSM Olteniţa
CS Tunari - Unirea Slobozia
Metaloglobus Bucureşti - Arsenal Malu
Înainte Modelu stă.

ETAPA III
Înainte Modelu - Astra II
Farul Constanţa - Delta Dobrogea Tulcea
FC Viitorul II - Dinamo II
Gloria Popeşti Leordeni - Viitorul Domneşti
Axiopolis Cernavodă - Petrolistul Boldeşti
CSM Olteniţa - CS Tunari
Unirea Slobozia - Arsenal Malu
Metaloglobus Bucureşti stă.

ETAPA IV
Delta Dobrogea Tulcea - Înainte Modelu
Dinamo II - Farul Constanţa
Viitorul Domneşti - FC Viitorul II
Petrolistul Boldeşti - Gloria Popeşti Leordeni
CS Tunari - Axiopolis Cernavodă
Arsenal Malu - CSM Olteniţa
Metaloglobus Bucureşti - Unirea Slobozia
Astra II stă.

ETAPA V
Astra II - Metaloglobus Bucureşti
Înainte Modelu - Dinamo II
Farul Constanţa - Viitorul Domneşti
FC Viitorul II - Petrolistul Boldeşti
Gloria Popeşti Leordeni - CS Tunari
Axiopolis Cernavodă - Arsenal Malu
CSM Olteniţa - Unirea Slobozia
Delta Dobrogea Tulcea stă.

ETAPA VI
Delta Dobrogea Tulcea - Astra II
Viitorul Domneşti - Înainte Modelu
Petrolistul Boldeşti - Farul Constanţa
CS Tunari - FC Viitorul II
Arsenal Malu - Gloria Popeşti Leordeni
Unirea Slobozia - Axiopolis Cernavodă
Metaloglobus Bucureşti - CSM Olteniţa
Dinamo II stă.

ETAPA VII
Delta Dobrogea Tulcea - Metaloglobus Bucureşti
Astra II - Dinamo II
Înainte Modelu - Petrolistul Boldeşti
Farul Constanţa - CS Tunari
FC Viitorul II - Arsenal Malu
Gloria Popeşti Leordeni - Unirea Slobozia
Axiopolis Cernavodă - CSM Olteniţa
Viitorul Domneşti stă.

ETAPA VIII
Dinamo II - Delta Dobrogea Tulcea
Viitorul Domneşti - Astra II
CS Tunari - Înainte Modelu
Arsenal Malu - Farul Constanţa
Unirea Slobozia - FC Viitorul II
CSM Olteniţa - Gloria Popeşti Leordeni
Metaloglobus Bucureşti - Axiopolis Cernavodă
Petrolistul Boldeşti stă.

ETAPA IX
Metaloglobus Bucureşti - Dinamo II
Delta Dobrogea Tulcea - Viitorul Domneşti
Astra II - Petrolistul Boldeşti
Înainte Modelu - Arsenal Malu
Farul Constanţa - Unirea Slobozia
FC Viitorul II - CSM Olteniţa
Gloria Popeşti Leordeni - Axiopolis Cernavodă
CS Tunari stă.

ETAPA X
Viitorul Domneşti - Dinamo II
Petrolistul Boldeşti - Delta Dobrogea Tulcea
CS Tunari - Astra II
Unirea Slobozia - Înainte Modelu
CSM Olteniţa - Farul Constanţa
Axiopolis Cernavodă - FC Viitorul II
Gloria Popeşti Leordeni - Metaloglobus Bucureşti
Arsenal Malu stă.

ETAPA XI
Metaloglobus Bucureşti - Viitorul Domneşti
Dinamo II - Petrolistul Boldeşti
Delta Dobrogea Tulcea - CS Tunari
Astra II - Arsenal Malu
Înainte Modelu - CSM Olteniţa
Farul Constanţa - Axiopolis Cernavodă
FC Viitorul II - Gloria Popeşti Leordeni
Unirea Slobozia stă.

ETAPA XII
Petrolistul Boldeşti - Viitorul Domneşti
CS Tunari - Dinamo II
Arsenal Malu - Delta Dobrogea Tulcea
Unirea Slobozia - Astra II
Axiopolis Cernavodă - Înainte Modelu
Gloria Popeşti Leordeni - Farul Constanţa
FC Viitorul II - Metaloglobus Bucureşti
CSM Olteniţa stă.

ETAPA XIII
Metaloglobus Bucureşti - Petrolistul Boldeşti
Viitorul Domneşti - CS Tunari
Dinamo II - Arsenal Malu
Delta Dobrogea Tulcea - Unirea Slobozia
Astra II - CSM Olteniţa
Înainte Modelu - Gloria Popeşti Leordeni
Farul Constanţa - FC Viitorul II
Axiopolis Cernavodă stă.

ETAPA XIV
CS Tunari - Petrolistul Boldeşti
Arsenal Malu - Viitorul Domneşti
Unirea Slobozia - Dinamo II
CSM Olteniţa - Delta Dobrogea Tulcea
Axiopolis Cernavodă - Astra II
FC Viitorul II - Înainte Modelu
Farul Constanţa - Metaloglobus Bucureşti
Gloria Popeşti Leordeni stă.

ETAPA XV
Metaloglobus Bucureşti - CS Tunari
Petrolistul Boldeşti - Arsenal Malu
Viitorul Domneşti - Unirea Slobozia
Dinamo II - CSM Olteniţa
Delta Dobrogea Tulcea - Axiopolis Cernavodă
Astra II - Gloria Popeşti Leordeni
Înainte Modelu - Farul Constanţa
FC Viitorul II stă.

Ti-a placut articolul?

Comentarii