Ziua Dobrogei, 139 ani
14 noiembrie 1878 - 14 noiembrie 2017
02:34 21 10 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Sport Prima Oltina a făcut scor cu Fulgerul Chirnogeni la Liga a VI-a

ro

26 Apr, 2016 00:00 1976 Marime text

 
Meciurile din runda a 22-a a Ligii a V-a de fotbal a judeţului Constanţa s-au încheiat cu rezultatele: Castelanii Castelu - Viitorul Pecineaga 10-2, Dacia Mircea Vodă - Speranţa Nisipari 4-3, Voința Siminoc - Gloria Albeşti 4-2, Recolta Nicolae Bălcescu - CS Năvodari 1-6, Gloria Seimeni - Litoral Corbu 3-2, Viitorul Cobadin - CSS Medgidia 3-0, AS Atletic 2 Mai - Danubius Rasova 3-0, Voinţa Săcele - Perla Murfatlar 2-3.
 
La Liga a VI-a, Seria Nord, s-a disputat etapa a 16-a, meciurile fiind: Dunărea Ciobanu - Pescăruşul Gârliciu 2-2, Înfrăţirea Cogealac - Spicu Horia 4-1, Viitorul Cuza Vodă - Dunaris Topalu 2-1, Sportul Tortoman - Ulmetum Pantelimon 1-2, Steaua Speranţei Siliştea - Pescăruşul Ghindăreşti 3-0, Viitorul Târguşor - Voinţa Cochirleni 2-1.
 
Tot la Liga a VI-a, Seria Sud, s-a disputat etapa a 19-a, cu meciurile: AS Bărăganu - Trophaeum Adamclisi 1-4, AS Carvăn - Marmura Deleni 7-1, Viitorul Cobadin - CS II Agigea 0-5, Sport Prim Oltina - Fulgerul Chirnogeni 12-0, AS Ciocârlia - Viitorul Mereni 2-2, Olimpia Constanţa - Inter Ion Corvin 5-3, AS Independenţa - Luceafărul Amzacea 2-1.

Clasamente

Liga a V-a: 1. Năvodari - 57p, 2. 2 Mai - 49p, 3. Albeşti - 44p, 4. Castelu - 43p, 5. Nisipari - 42p, 6. Litoral Corbu - 34p, 7. Perla Murfatlar - 33p, 8. Viitorul Cobadin - 32p, 9. Voința Siminoc - 31p, 10. Viitorul Pecineaga - 31p  11. Gloria Seimeni - 27p, 12. Voinţa Săcele - 23p, 13. Danubius Rasova - 21p, 14. Dacia Mircea Vodă - 21p, 15. Recolta Nicolae Bălcescu - 18p, 16. CSS Medgidia - 2p.
 
Liga a VI-a (Seria Nord): 1. Târguşor - 41p, 2. Ciobanu - 34p, 3. Siliştea - 31p, 4. Voinţa Cochirleni - 30p, 5. Sportul Tortoman - 28, 6. Viitorul Cuza Vodă - 25p, 7. Pescăruşul Gârliciu - 21p, 8. Dunaris Topalu - 16p, 9. Pescăruşul Ghindăreşti - 14p, 10. Înfrăţirea Cogealac - 13p, 11. Ulmetum Pantelimon - 13p, 12. Spicu Horia - 12p
 
Liga a VI-a (Seria Sud): 1. Oltina - 49p, 2. Agigea II - 42p, 3. Mereni - 41p, 4. Ion Corvin - 37p, 5. AS Carvăn - 30p, 6. Fulgerul Chirnogeni - 28p, 7. Luceafărul Amzacea - 27p, 8. Olimpia 25p, 9. Ciocârlia - 24p, 10. Independenţa - 21p, 11. Cobadin - 16p, 12. Trophaeum Adamclisi - 14p, 13. Marmura Deleni - 13p, 14. AS Bărăganu - 11p.
 
Felix Rizea este masterand la Facultatea de Ştiinţele Comunicării şi Ştiinţe Politice a Universităţii „Andrei Şaguna” Constanţa

Ti-a placut articolul?

Comentarii

  • MARIAN IORGA 26 Apr, 2016 08:30 REZULTATUL DINTRE A.S. ATLETIC 2 MAI-DANUBIUS RASOVA ESTE 3-0 (NEPREZENTARE)