08:07 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Remiză cu ACS Berceni Portarul Călin Albuţ a semnat cu Săgeata Năvodari

09 Aug, 2014 00:00 2151 Marime text

Săgeata Năvodari a încheiat la egalitate, 1-1, meciul amical de ieri, cu ACS Berceni, a doua dispută de verificare susţinută în stagiul de la Buşteni. Pentru Săgeata a marcat Vezan, în minutul 75, după ce adversarii deschiseseră scorul în minutul 30. Echipa năvodăreană a început meciul în formula: Ormenișan - Dușan, Pătrașcu, Năstase, Iloy - Wagner, Nicoară - Eloy, Ganea, Gorovei - Ciochină. Din minutul 60, au fost folosiţi şi ceilalţi componenţi ai lotului. Ieri, Săgeata a achiziţionat un alt jucător, portarul Călin Albuţ (33 de ani, fost jucător la Gloria Bistriţa, Rapid, Baia Mare sau Tg. Mureş), care a semnat un contract pe doi ani. Marţi, 12 august, echipa pregătită de Cătălin Anghel va disputa un nou meci amical, cu FC Voluntari.

Sursa foto: adevarul.ro