11:16 07 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Handbal CM/Spania - Romania 26-25, tricolorele au parasit competitia

13 Dec, 2009 21:00 821 Marime text

Naţionala de handbal feminin a Românieie a dat cu piciorul unei şanse uriaşe şi a ratat, din nou, realizarea unei performanţe majore. Deşi a condus cu două goluri diferenţă cu doar cinci minute înainte de final, România nu a ştiu să gestioneze avantajul de pe tabelă şi a clacat inexplicabil primind trei goluri care au răsturnat rezultatul. Eliminarea lui Tivadar, survenită la 25-23, cu patru minute înainte de final, a cântărit enorm, la fel ca pasa aiurea trimisă de Amariei când scorul era încă favorabil României, sau paşii făcuţi de aceeaşi jucătoare la scor egal şi atac pentru tricolore.

Naţionala noastră joacă marţi contra Coreei de Sud, o partidă care nu mai contează decât pentru palmares.