De-ale iernii
Evenimentele iernii in Constanta
12:20 26 03 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Premiu financiar de 25 la sută din salariu Cinci directori din Constanţa vor primi gradaţii de merit

ro

30 May, 2016 00:00 3816 Marime text


Inspectoratul Şcolar Judeţean (ISJ) Constanţa a publicat lista cuprinzând punctajele candidaţilor la concursul de acordare a gradaţiilor de merit aprobate în şedinţa Consiliului de Administraţie din data 26 mai.
 
Lista cuprinzând personalul didactic din unităţile de învăţământ validat în vederea acordării gradaţiei de merit va fi înaintată între 30 şi 31 mai către Ministerul Educaţiei şi Cercetării Ştiinţifice, care va emite ordinul de acordare a acestora pe data de 11 august. Gradaţia de merit reprezintă 25% din salariul de bază şi se acordă pe o perioadă de cinci ani, începând cu data de 1 septembrie 2016.

Gradaţia de merit este singurul premiu financiar acordat cadrelor didactice şi reprezintă 25% din salariul lunar, timp de cinci ani.
 
Printre cei care primesc gradaţie de merit de la 1 septembrie 2015 se numără: şapte secretari, doi bibliotecari, patru informaticieni, patru administratori financiari, un laborant, patru administratori de patrimoniu, un mediator şcolar, opt profesori de arte, patru profesori de biologie, un profesor de chimie, cinci directori, opt profesori de educaţie fizică, trei de la cluburi sportive şcolare, 20 de educatoare, trei profesori de fizică, patru profesori de biologie, un cadru didactic de la Palatul Copiilor, doi profesori de informatică, 35 de învăţători, doi consilieri psihologici, cinci profesori pentru învăţământul special, 14 profesori de discipline tehnice, opt profesori de limbă engleză, opt profesori de limba franceză, un profesor de limba latină, un profesor de limba turcă, cinci profesori de limba şi literatura română, cinci profesori de matematică, doi profesori de discipline socio-umane, şase profesori de religie şi trei profesori de istorie.

Secretari

Ziadin Ela - Colegiul Tehnic „Tomis“
Stănculescu Florina - Liceul Teoretic „Lucian Blaga“
Penea Viorica - Şcoala Gimnazială nr. 24 „Ion Jalea“
Dragomir Mariana - Liceul Teoretic „Carmen Sylva“ Eforie Sud
Vlăduţ Rodica Iuliana -  Colegiul Comercial „Carol I“
Tudor Anişoara - Liceul Tehnologic „Lazăr Edeleanu“ Năvodari
Ciucuraş Tudora - Liceul cu Program Sportiv „Nicolae Rotaru“

Bibliotecari 

Manole Belchiz - Casa Corpului Didactic
Mictar Mihaela - Colegiul Tehnic Energetic

Informaticieni 

Argan Gabriela - Liceul Teoretic „Callatis“ Mangalia
Lazea Lucian - Liceul Teoretic „Ovidius“
Pislaru Mihai - Şcoala Gimnazială nr. 22 „I.C. Brătianu“
Nicolau Ştefan - Liceul Teoretic „George Călinescu“

Administratori financiari 

Galav Roberta Laura - Şcoala Gimnazială nr. 12 „B.P. Hasdeu“
Molagean Leila - Colegiul Tehnic „Tomis“
Dobre Valentina - Liceul cu Program Sportiv „Nicolae Rotaru“
Popa Loredana - Liceul Tehnologic „Gheorghe Miron Costin“

Laborant

Mocanu Georgeta - Liceul cu Program Sportiv „Nicolae Rotaru“

Administratori Patrimoniu

Mucenic Lăcrămioara - Şcoala Gimnazială nr. 12 „B.P. Hasdeu“
Turcu Daniel - Liceul Tehnologic „Gheorghe Miron Costin“

Păun Mioara - Liceul Teoretic „Decebal“

Armeanu Joiţa - Centrul Judeţean de Resurse şi Asistenţă Educaţională

Mediatori şcolari

Beu Georgiana - Centrul Judeţean de Resurse şi Asistenţă Educaţională

Arte  

Chilea Carmen - Colegiul Naţional de Arte „Regina Maria“
Apostolache Georgian - Colegiul Naţional de Arte „Regina Maria“
Iacob Ancuţa - Şcoala Gimnazială nr. 3 Mangalia
Besu Marieta - Colegiul Naţional de Arte „Regina Maria“
Misian Doina - Şcoala Gimnazială nr. 12
Dodiş Elena - Şcoala Gimnazială „Lucian Grigorescu“ Medgidia
Mihai Daniel - Colegiul Naţional de Arte „Regina Maria“
Dumitrescu Viviana - Colegiul Naţional de Arte „Regina Maria“

Biologie 

Popescu Adriana Simona - Colegiul Naţional „Mircea cel Bătrân“
Mitrea Adriana - Şcoala Gimnazială nr. 3 Mangalia
Suba Aurora - Şcoala Gimnazială nr. 7 „Remus Opreanu“
Piştea Manuela - Liceul Teoretic „Ioan Cotovu“ Hârşova

Chimie 

Tone Gina - Şcoala Gimnazială nr. 16 „Marin Ionescu Dobrogianu”

Directori 

Gevat Nejdet Ismet - Colegiul Naţional de Arte „Regina Maria“
Ionescu Mihai - Şcoala Gimnazială nr. 3 Mangalia
Nicolae Florica - Şcoala Gimnazială nr. 1 Ciocârlia
Târnă Anghelina - Colegiul Agricol Poarta Albă
Mologani Accan - Colegiul Naţional „Kemal Ataturk“ Medgidia

Educaţie fizică 

Bujin Cornelia - Colegiul Naţional de Arte „Regina Maria“
Prejbeanu Viorel - Şcoala Gimnazială nr. 12 „B.P. Hasdeu“
Neagu Mircea - Colegiul Tehnic Energetic
Dimaca Gelu - Şcoala Gimnazială nr. 39 „Nicolae Tonitza“
Cernăianu Dumitru - Liceul Teoretic Murfatlar
Lica Daniela - Liceul cu Program Sportiv „Nicolae Rotaru“
Constantin Adriana - Liceul Teoretic „Decebal“
Bulac Mariana - Liceul Teoretic „Traian“

Cluburi sportive şcolare 

Filimon Viorel - Liceul cu Program Sportiv „Nicolae Rotaru“
Giuglea Ioan - Liceul cu Program Sportiv „Nicolae Rotaru“
Beşleagă Angheluş - Liceul cu Program Sportiv „Nicolae Rotaru“

Educatoare 

Brabete Carmen - Grădiniţa cu Program Prelungit nr. 33
Anghel Simona - Colegiul Naţional ”Mihai Eminescu“
Botnaru Liuba - Grădiniţa cu Program Normal nr. 51
Aldea Lucreţia - Grădiniţa cu Program Prelungit „Tic-Pitic“ Hârşova
Acasandrei Paulica - Grădiniţa cu Program Prelungit „Azur“
David Valerica - Grădiniţa cu Program Prelungit „Lumea Poveştilor“
Piron Maria - Grădiniţa cu Program Prelungit „Azur“
Vişan Mihaela - Grădiniţa cu Program Prelungit „Amicii“
Nicoară Mioara - Grădiniţa cu Program Prelungit „Steluţele Mării“
Popa Elena Rodica - Grădiniţa cu Program Prelungit nr. 57
Zamfiroiu Aneta - Liceul Tehnologic Topraisar
Vasiliu Ramona - Grădiniţa cu Program Prelungit „Lumea Copiilor“
Pădureanu Cristina - Grădiniţa cu Program Prelungit nr. 53
Popa Tudoriţa - Colegiul Tehnic „Vasile Pârvan“
Ion Maria Mirela - Grădiniţa cu Program Prelungit nr. 3 Mangalia
Buzarna-Tihenea Viorica - Grădiniţa cu Program Normal „Licurici“ Ovidiu
Dobrescu Jeni - Grădiniţa cu Program Prelungit nr. 8
Parască Oltea - Grădiniţa cu Program Prelungit „Lumea Poveştilor“
Cârnu Maria Magdalena - Grădiniţa cu Program Prelungit nr. 33
Stăruială Mihaela - Grădiniţa cu Program Prelungit „Steluţele Mării“

Fizică  

Anghel Cristina - Liceul Teoretic „Ovidius“
Avădanei Vianora - Liceul Teoretic „Callatis“
Mangalia
Sârbu Marian - Liceul Teoretic „Ovidius“

Geografie 

Dumitraşcu Cornel - Colegiul Tehnic „Tomis“
Necula Liliana - Liceul Teoretic „Traian“
Matei Marilena - Liceul cu Program Sportiv „Nicolae Rotaru“
Dănilă Aurelia - Colegiul Naţional „Mircea cel Bătrân“

Palatul Copiilor 

Manole Emilia - Palatul Copiilor Constanţa

Informatică 

Gearâp Mihaela - Colegiul Naţional „Mircea cel Bătrân“
Răvoiu Cecman - Colegiul Naţional „Mircea cel Bătrân“

Învăţători

Ifrim Elena - Şcoala Gimnazială nr. 24 „Ion Jalea“
Eftimi Sorina - Şcoala Gimnazială „Lucian Grigorescu“ Medgidia
Iancu Liliana - Şcoala Gimnazială nr. 37 Constanţa
Enuţă Primavera - Şcoala Gimnazială nr. 29 „Mihai Viteazul“
Mocanu Viorica - Şcoala Gimnazială „Grigore Moisil“ Năvodari
Neculăeş Maria - Liceul Teoretic „Callatis“
Cuşu Elena - Şcoala Gimnazială nr. 7 „Remus Opreanu“
Ion Florentina - Şcoala Gimnazială nr. 18 „Jean Bart“
Răileanu Gabriela - Şcoala Gimnazială nr. 29 „Mihai Viteazul“
Alexandru Mihaela - Şcoala Gimnazială nr. 12 „B.P. Hasdeu“
Treşina Daniela - Şcoala Gimnazială „George Enescu“ Năvodari
Zamfir Eugenia - Şcoala Gimnazială nr. 12 „B.P. Hasdeu“
Holubeanu Simona Elena - Şcoala Gimnazială nr. 38 „Dimitrie Cantemir“
Ovanez (Olgoş) Elena Daniela - Şcoala Gimnazială nr. 33 „Anghel Saligny“
Florescu Laura - Şcoala Gimnazială nr. 8
Cocargeanu Anamaria - Şcoala Gimnazială nr. 12 „B.P. Hasdeu“
Moraru Constanda - Şcoala Gimnazială nr. 28 „Dan Barbilian“
Sima Camelia - Colegiul Naţional Pedagogic „Constantin Brătescu“
Seicahmed Farida - Şcoala Gimnazială nr. 1 Nicolae Bălcescu
Nistoroiu Veronica - Şcoala Gimnazială nr. 16 „Marin Ionescu Dobrogianu“
Bohălţeanu Ionica - Şcoala Gimnazială nr. 22 „I. C. Brătianu“
Husac Melexina - Colegiul Naţional Pedagogic „Constantin Brătescu“
Otei Turchean - Şcoala Gimnazială nr. 40 „Aurel Vlaicu“
Brabete Violeta Olimpia - Şcoala Gimnazială nr. 12 „B.P. Hasdeu“
Cojocaru Elena - Şcoala Gimnazială nr. 37
Vizan Iuliana - Şcoala Gimnazială nr. 30 „Gheorghe Țiţeica“
Costin Liliana - Şcoala Gimnazială nr. 12 „B.P. Hasdeu“
Pavel Aurelia - Şcoala Gimnazială nr. 24 „Ion Jalea“
Vuap Kanel - Şcoala Gimnazială nr. 33 „Anghel Saligny“
Nechifor Mirela Madalina - Liceul Tehnologic „Ion Podaru“
Dincă Anca Maria - Liceul Teoretic „Callatis“ Mangalia
Ignat Mihaela - Şcoala Gimnazială nr. 10 „M. Koiciu“
Mitu Vasilica - Şcoala Gimnazială „Grigore Moisil“ Năvodari
Rupesac Ecaterina - Şcoala Gimnazială nr. 28 „Dan Barbilian“
Caragop Chiraţa - Şcoala Gimnazială nr. 39 „Nicolae Tonitza“

Consiliere psihologică

Căescu Marieta - CJRAE Constanţa
Secu Laura - Liceul Teoretic Murfatlar

Învăţământ special 

Nicolae Irinela - CJRAE Constanţa
Totolan Ecaterina - CJRAE Constanţa
Nazîru Gabriela Neguţa - Centrul Şcolar pentru Educaţie Incluzivă „Delfinul“
Stan Lucian - Centrul Şcolar pentru Educaţie Incluzivă „Albatros“
Sfetcu Ionică - Centrul Şcolar pentru Educaţie Incluzivă „Maria Montessori“

Discipline tehnice 

Niţu Claudia - Colegiul Tehnic Energetic
Tiţa Iuliana - Colegiul Tehnic Energetic
Martinaş Lidia - Liceul Tehnologic „Virgil Madgearu“
Serea Nicoleta - Liceul Tehnologic „Ion Bănescu“ Mangalia
Negruşer Niculina - Şcoala Gimnazială nr. 37
Omer Guner - Liceul Tehnologic „C.A. Rosetti“

Grigoreanu Camelia - Colegiul Tehnic Energetic

Ilie Maria - Liceul Tehnologic „I.N. Roman“

Tănăsie Petrişor - Colegiul Tehnic „Pontica“

Marcu Camelia Isabela - Liceul Tehnologic „Virgil Madgearu“
Azis Kamer Birsen - Liceul Tehnologic „Gh. Miron Costin“
Teodorescu Anişoara - Colegiul Economic Mangalia
Asănăchescu Sofia - Liceul Tehnologic „Gheorghe Miron Costin“
Etem Icherem - Liceul Tehnologic de Electrotehnică şi Telecomunicaţii

Limba engleză 

Şacu Dorina - Şcoala Gimnazială nr. 30 „Gh. Ţiţeica“
Pîrvu Cristina - Şcoala Gimnazială „C. Brâncuşi“ Medgidia
Dobre Georgiana Crina - Liceul Tehnologic „Gheorghe Duca“
Mihăilescu Elena - Şcoala Gimnazială nr. 38 „D. Cantemir“
Şoşoiu Silvia - Colegiul Naţional „Mircea cel Bătrân“
Bardu Veronica Florentina -  Colegiul Naţional Pedagogic „Constantin Brătescu“

Vintilă Mihaela - Liceul Teoretic „Ovidius“

Cheramidoglu Doina - Colegiul Naţional „Mircea cel Bătrân“

Limba Franceză  

Bărăitaru Janetta Daniela - Liceul Teoretic „George Călinescu“
Nicolae Constantina Alina - Şcoala Gimnazială „Sf. Andrei“ Mangalia
Pisaltu Mirela - Şcoala Gimnazială nr. 12 „B.P. Hasdeu“
Mitrenga Marinela - Liceul Teoretic „George Călinescu“
Bucşan Maria - Liceul Teoretic „Ioan Cotovu“ Hârşova
Gheorghe Florentina - Colegiul Naţional „Mircea cel Bătrân“
Gheorghiu Lavinia - Liceul Teoretic „Ovidius“
Grigore Daniela - Liceul Teoretic „George Călinescu“

Limba latină 

Crăcea Elena - Liceul Teoretic „George Călinescu“

Limba turcă 

Ene Ulgean - Şcoala Gimnazială „A. V. Rădulescu“ Murfatlar

Limba şi literatura română 

Neacşu Iuliana - Şcoala Gimnazială nr. 1 Eforie Nord
Bercaru Nicoleta - Şcoala Gimnazială nr. 39 „N. Tonitza“
Martinaş Daniela - Şcoala Gimnazială nr. 43 „Ferdinand“
Rugină Carmen - Colegiul Naţional „Mihai Eminescu“
Trandafir Luminiţa - Liceul Teoretic „Carmen Sylva“ Eforie Sud

Matematică 

Bălănescu Daniela - Colegiul Naţional „Mircea cel Bătrân“
Zîrnă Cătălin - Colegiul Naţional „Mircea cel Bătrân“
Crangă Cleopatra Georgeta - Liceul Teoretic Murfatlar
Petcu Daniela - Şcoala Gimnazială „Adrian V. Rădulescu“ Murfatlar
Botan Ecaterina - Şcoala Gimnazială nr. 39 „Nicolae Tonitza“
Petac Dorina - Colegiul Tehnic Energetic

Grassu Mariana - Liceul Cobadin

Zaharia Mariana Geanina - Centrul Şcolar pentru Educaţie Incluzivă „Albatros“
Malaxa Felicia Dumitra - Liceul Tehnologic „Gheorghe Duca“
Gogoaşă Virginica Mariana - Şcoala Gimnazială nr. 3 Mangalia
Gache Florian Aurelian - Colegiul Naţional „Mircea cel Bătrân“
Ghiţă Elena - Şcoala Gimnazială nr. 16 „Marin Ionescu Dobrogianu“
Vrană Stela - Liceul Teoretic „Ovidius“
Bacula Mariana - Liceul Tehnologic „Dimitrie Leonida“
Gogoaşă Ion - Şcoala Gimnazială „Gala Galaction“ Mangalia

Socio-umane

Furtuna Marius Stefăniţă - Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu“Medgidia
Geoglovan Daniel Vicenţiu - Colegiul Naţional „Mircea cel Bătrân“

Religie 

Argatu Adriana Nicoleta - Liceul Teoretic „G. Călinescu“
Ion Angelica - Şcoala Gimnazială „Grigore

Moisil“ Năvodari

Jitariu Lucica - Şcoala Gimnazială nr. 38 „Dimitrie Cantemir“
Hugeanu Gabriela Roxana - Şcoala Gimnazială nr. 12 „B.P Hasdeu“
Măldăianu Nicoleta - Liceul Teoretic „Lucian Blaga“
Stan Viorica - Liceul Teoretic „Traian“

Istorie

Iordan Paula Carmen - Liceul cu Program Sportiv „Nicolae Rotaru“
Butuc Florica - Şcoala Gimnazială nr. 39 „Nicolae Tonitza“
Nicolai Minodora - Şcoala Gimnazială nr. 40 „Aurel Vlaicu“

Citeşte şi

Ti-a placut articolul?

Comentarii