00:13 17 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Victorie in ultimul amical pentru FC Viitorul

20 Feb, 2010 03:46 2382 Marime text

viitorul.jpgFC Viitorul Constanţa şi Inter Clinceni au susţinut, ieri, ultimele verificări înaintea startului returului Ligii a III-a, programat pe 26 februarie. Partida s-a disputat pe terenul sintetic de la Academia ce se construieşte în apropierea oraşului Ovidiu şi s-a încheiat cu victoria formaţiei constănţene, scor 3-1 (3-0), potrivit site-ului oficial al Academiei Gheorghe Hagi. Viitorul a deschis scorul repede, Sandu înscriind după doar 10 minute de joc. Formaţia pregătită de Cătălin Anghel a continuat să fie la cârma partidei şi a majorat scorul în minutul 22, prin Rusu. Inter Clinceni, echipă antrenată de fostul jucător al Stelei, Eric Lincar, nu a reuşit să ţină piept formaţiei de pe litoral şi a mai primit o lovitură cu şase minute înainte de finalul primei părţi, prin Cârstocea. După reluare jucătorul oaspeţilor, Tudor, a fost eliminat pentru fault comis în postură de ultim apărător asupra lui Stanciu, însă cele două echipe au convenit ca jucătorul oaspeţilor să rămână pe teren până la finalul partidei. Inter Clinceni avea să înscrie golul de onoare în minutul 67 prin Răducanu, după o greşeală a portarului de la Viitorul, Bota. Astfel, FC Viitorul încheie cu o victorie ultimul amical din această iarnă şi este pregătită pentru a ataca promovarea în returul programat să înceapă săptămâna viitoare. Au evoluat pentru FC Viitorul: Cătălin Popa (Bota) - Rusu (Nicolescu), Ionel Posteucă (Militaru), Răvoiu (Mihociu), Olteanu (Durbac) - Dimcea (Florea), Banoti (Ştefănescu), Cârstocea (Evdochim) - Sandu (Coteanu), Stanciu (Marinkovic), Chirilă (Boritz).