12:55 17 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Locul I la Turneul International de Atletism Integrat

28 Jun, 2007 00:00 877 Marime text

Elevii constanteni au obtinut rezultate remarcabile la primul Turneu International Euro Asia de Atletism Integrat pe echipe, ce s-a desfasurat in Bucuresti pe 15 si 16 iunie.

La competitie au participat tineri din Austrie, bulgaria, Ungaria, Turcia, Serbia si Romania. Tara noastra a fost reprezentata de elevi Constanta, Mehedinti si Suceava. O prestatie buna in cadrul concursului au avut elevii Scolii Speciale nr. 1, dintre care Bogdan Taranu a castigat locul al doilea la alergare pe 100 m, medalia de bronz la proba de saritura in lungime, si a ocupat locul intai al podiumului la proba de satafeta. De la aceeasi unitate de invatamant, au mai obtinut medalii Traian Cojocaru, Ignat Timofte, Paul Caltea, Dumitru Totoiu si Ionut Hortea. De la Liceul cu program sportiv N. Rotaru, au participat la concurs si au castigat medalii Cristian coca, Ionut Bara, Adrian Bujoi, Silviu Prajanu, Gabriel Voicu si Andrei Ionescu. Tinerii sportivi au castigat 16 medalii de aur, patru de argint si opt de bronz. In urma rezultatelor centralizate, echipa constanteana s-a clasat pe primul loc al competitiei.

Scris de: {autor}Corina SAMOILA{/autor}