01:11 17 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Viitorul, victorie la limita cu Unirea Slobozia

16 Aug, 2010 01:38 1521 Marime text
fcviitorul.jpgDivizionara secundă FC Viitorul Constanţa a susţinut, sâmbătă dimineaţă, pe teren propriu, un meci de verificare în compania formaţiei de Liga a III-a, Unirea Slobozia.

La capătul unui joc extrem de disputat şi bogat în goluri, victoria a revenit constănţenilor cu scorul de 5-4, după ce la pauză Viitorul conducea detaşat, cu 4-1. Golurile gazdelor au fost marcate de Chiţu (minutul 11), Hertu (min. 13, 40 şi 68) şi Banoti (min. 20). Pentru ialomiţeni au înscris Gheorghe (min. 26 şi 60, ambele din penalty), Toma (min. 64) şi Gheorghiţă (min. 90). Antrenorii formaţiei de pe litoral, Cătălin Anghel şi Norbert Niţă, au folosit următoarea formulă de echipă: Vlas - Ninu, Posteucă, Rusu, Călin - Păcuraru, Larie, Banoti - Cristocea, Hertu, Chiţu. Au mai intrat pe parcursul meciului Cureteu, Tudorache, Bubuleandră, Evdochim, Ştefănescu, Dimcea, Sandu, Marinkovic şi Robert Lupu. FC Viitorul obţine astfel a treia victorie din şapte meciuri amicale disputate în această vară.