00:38 17 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fără victorie în faţa „urşilor" şi „brazilor" FC Farul a încheiat cantonamentul cu o nouă remiză

30 Jul, 2011 01:31 1440 Marime text
Farul.jpgDupă o înfrângere, scor 0-1, cu Victoria Chirnogi (Liga a III-a) şi o remiză, 1-1, cu Ursidos Chişinău (liga a doua din Moldova), FC Farul a rămas fără victorie în meciurile de verificare susţinute în cantonamentul de la Predeal, terminând la egalitate şi ultima partidă amicală cu o altă formaţie din Liga a III-a, Chimia Brazi.

Partida care s-a jucat pe stadionul din Brazi s-a încheiat la egalitate, scor 3-3, golurile constănţenilor fiind marcate de noua achiziţie, Adrian Patulea, în minutul 30, Nicolau, în minutul 40 şi Radu Oprea, în minutul 84. „Marinarii" au avut şansa să câştige partida, însă Ciobanu a ratat o lovitură de pedeapsă acordată în ultimul minut de joc. Antrenorul Marian Pană a folosit mai multe formule de echipă pe parcursul întâlnirii, Farul începând jocul cu Cernea - Zidăroiu, Nicolau, Liviu Ştefan, Epure, Husein, Sascău, Stefoi, Lupu, Stăncioiu şi Patulea. Până la final, Farul a mai jucat cu echipele: Cernea - Niţescu, Nicolau, Liviu Ştefan, Sascău - Chehaia, Stăncioiu, Stefoi, Lupu - Patulea, Ştefan Ciobanu (din minutul 30), Cernea - Husein, Dobre, Buzea, Sascău - Chehaia, Stăncioiu, Stefoi, Lupu - Patulea, Ştefan Ciobanu (din minutul 45) şi Cernea - Husein, Dobre, Buzea, Sascău - Chehaia, Stăncioiu, Radu Oprea, Badea - Tanasă, Ştefan Ciobanu (din minutul 60). Din cei trei jucători sosiţi în aceste zile la Farul, antrenorul Marian Pană îl va opri în lot doar pe Patulea, Zidăroiu şi Epure urmând să părăsească echipa. „Marinarii" au ajuns, ieri după-amiază, la Constanţa, primind liber până luni, când vor reveni la pregătiri.