20:25 13 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Farul a obtinut trei puncte in partida cu Pandurii Targu Jiu

02 Oct, 2006 00:00 890 Marime text

# Farul a deschis scorul in minutul 22, prin Armel Disney, care a marcat de la opt metri, cu piciorul drept, dupa ce suturile lui Mihai Gurita si Tibor Moldovan au fost blocate de fundasii adversi * Antrenorul echipei Pandurii, Eugen Neagoe, nu a dorit sa participe la conferinta de presa de dupa meci, fiind foarte suparat

Echipa Farul Constanta a invins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), formatia Pandurii Targu Jiu, intr-un meci din etapa a X-a a Ligii I.Golurile au fost marcate de Disney in minutul 22 si de Nae in minutul 83. Farul a deschis scorul in minutul 22, prin Armel Disney, care a marcat de la opt metri, cu piciorul drept, dupa ce suturile lui Mihai Gurita si Tibor Moldovan au fost blocate de fundasii adversi. Gazdele si-au dublat avantajul in minutul 83, cand Marius Nae, talonat de Bogoi, a sutat puternic cu stangul, de la sase metri lateral stanga, iar Adnan Guso, care a intervenit cu piciorul, nu a reusit sa respinga, mingea ajungand in plasa. Meciul a fost arbitrat de o brigada condusa la centru de Aurelian Bogaciu, ajutat la cele doua linii de asistentii Corneliu Fecioru si Dan Rosu. Rezerva a fost Viorel Sandu, iar observatori au fost delegati Romeo Pascu si Constantin Stefan. La meci au asistat aproximativ 500 de spectatori. Antrenorul secund Lucian Marinof i-a felicitat pe jucatorii echipei Farul Constanta pentru victoria obtinuta tinand cont de faptul ca au evoluat in aceasta partida intr-o noua formula de joc. "Imi felicit jucatorii, pentru ca au dat dovada de caracter si, pe un teren greu, au castigat trei puncte importante. Au incercat sa se achite de sarcinile pe care le-au avut, pentru ca, asa cum am spus, a fost o noua asezare tactica, pe principii noi, si vor mai fi ceva probleme pana cand se vor adapta, dar suntem pe drumul cel bun", a spus tehnicianul. Antrenorul echipei Pandurii, Eugen Neagoe, nu a dorit sa participe la conferinta de presa de dupa meci, fiind foarte suparat.