04:21 16 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Pofta de joc si goluri multe

31 Jan, 2004 00:00 946 Marime text

AS Midia Navodari - CSM Medgidia 4-2

Intr-un meci amical ce a avut loc ieri la Navodari, pe stadionul "Tractorul", divizionara B de fotbal AS Midia a dispus cu 4-2 de colega sa de esalon, CSM Medgidia. Chiar daca disputata pe un teren moale, intalnirea a fost una placuta ochiului, cu multe goluri si rasturnari de scor. Avand trei ex-navodareni in lot, L. Croitoru, Truta si Pricopie, CSM Medgidia a inceput mai bine jocul. Acest lucru s-a facut remarcat si pe tabela de scor prin cele doua goluri ale lui Priescu. Pana la pauza, Midia a redus din handicap, fiind ajutata de autogolul lui Busuricu. Registrul s-a schimbat la reluare. In repriza secunda, gazdele au mai punctat de trei ori prin Agafitei, D. Petre si Boras, scorul final, 4-2, fiindu-i favorabil. AS Midia: Balteanu - Floricica, R. Miu, Mamele, Dragoi - Ochia, D. Petre, Stoica, Surugiu - Zamfirescu, Agafitei. In repriza a doua a evoluat urmatorul "unsprezece": Lupea (Grigoras) - Marsan, L. Stefan, Fugaru, Dragoi - Onofrei, D. Petre, Surugiu, Boras - Agafitei, Romanescu. A mai intrat Gaju, in timp ce Curumi si Simion nu au evoluat, fiind accidentati. CSM: Dragulin - Buruiana, L. Croitoru, Busuricu, Truta - Bardu, Pricopie, Dodan, Teican - Priescu, Radu. Dupa pauza, antrenorul Daniel Radulescu i-a utilizat pe: Dragulin - Feta, Badan, C. Mocanu, Pintilie - Bardu, Cristea, Mitu, Anghel - Priescu, Teican. Au mai intrat: Ionus, Cherim si Badea. Nu au evoluat, fiind menajati: N. Petre, Hampu, Rohat, Ilcu si Dogaru.

Gazdele au testat portari

Interesant este faptul ca AS Midia nu l-a utilizat pe portarul Bogdan Miron nici in meciul de miercuri, cu FC Farul, si nici in cel de ieri, cu CSM Medgidia. Gruparea navodareana a mizat in aceste intalniri pe niste goal-keeperi noi, unii dintre ei aflati in probe. Ieri, spre exemplu, in poarta gruparii patronate de Adrian Vlad si-au facut aparitia nume ca Balteanu, Lupea sau Grigoras. Nu este exclus ca aceste cautari de portar ale Midiei sa fie legate de un posibil transfer al lui Miron la o alta echipa, cel mai probabil la Petrolul Ploiesti, formatie care s-a interesat de curand de el.