21:18 15 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Scandări din peluză Meciul Farului de astăzi, în pericol de a fi oprit

15 Mar, 2014 14:18 2651 Marime text
fc farul, unirea slobozia, scandari, peluza, alexandru sticiOficialii jocului de astăzi FC Farul - Unirea Slobozia au atras atenția în două rânduri, pe parcursul reprizei a doua, că opresc partida dacă fanii Farului nu încetează cu scandările. Aceștia au strigat „Afară, afară, cu ungurii din țară!”, dar și „România, România!”. Observatorul Alexandru Stici a cerut ca fanilor să li se transmită și de către crainicul stadionului că partida va fi întreruptă, în caz că scandările continuă. Mesajul solicitat a venit de la stația de amplificare de două ori, pentru că și arbitrul Iulian Dima a cerut aceasta, în minutul 67. În minutul 62, stewarzii de la meci urcaseră între suporterii de la peluza a doua. De cealaltă parte, ultrașii constănțeni îi acuză pe stewarzi și pe Alexandru Stici de exces de zel. „Întâi am strigat România, România!, iar stewarzii ne-au cerut să nu mai scandăm așa ceva, ceea ce nu ni s-a părut în regulă. Nu mai avem voie să scandăm numele țării noastre, la noi în țară? Abia apoi am scandat Afară, afară cu ungurii din țară!, iar stewarzii au intrat între noi”, a lămurit situația unul dintre suporterii Farului.