03:06 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Meciul amical din Antalya s-a terminat cu victoria FC Viitorului în fața echipei japoneze Wase

31 Jan, 2016 16:05 1751 Marime text

FC Viitorul a susţinut primul meci de verificare în cadrul stagiului de pregătire din Antalya. Astfel, echipa pregătită de Gheorghe Hagi a întâlnit formaţia Wase, o formație universitară japoneză, pe care a învins-o cu 4-1 (1-0), potrivit academiahagi.tv.

Scorul l-a deschis Bogdan Mitache în minutul 43, iar după pauză Florinel Coman a reuşit un hattrick, punctând în minutele 56, 60, direct din lovitură liberă, 68.

Echipa japoneză a reuşit să marcheze un gol în minutul 71, când a transformat un penalty.

Pentru FC Viitorul au evoluat: Tordai (46 Dur-Bozoancă) - Căpuşă, Ţîru (61 Ghiţă), Kilyen, Mitache (61 Perju) - Ciobanu, Iani (72 Băluţă), Dumitrescu - Casap, Drăguş (46 Măţan), Coman.

Sursa foto: academiahagi.tv