Decizia luată de Yahoo. Ce nu mai poţi face de acum pe mail
Decizia luată de Yahoo. Ce nu mai poţi face de acum pe mail
14 Oct, 2016 07:29
ZIUA de Constanta
2368
Marime text



Decizia vine pentru a combate un val de utilizatori care aleg alt client de email după ce au recunoscut luna trecută că 500 de milioane de conturi au fost sparte în 2014. În plus, săptămâna trecută a apărut informaţia că Yahoo a scanat conturile a milioane de utilizatori la cererea unei agenţii din SUA.
Yahoo ar fi scanat în secret e-mailurile clienților pentru serviciile secrete americane
Cele două scandaluri par suficiente pentru mulţi utilizatori să aleagă Google Mail sau Microsoft Outlook. Însă Yahoo a luat decizia de a opri funcţia de trimitere automată a mailurilor la începutul acestei luni, anunţă Associated Press, citat de yoda.ro.
Atunci când încerci să foloseşti această funcţie, apare mesajul: „Functia este în faza de dezvoltare. Cât timp lucrăm pentru a o îmbunătăţi, am dezactivat temporar abilitatea de a trimite mai departe un mail către o alta adresă. Dacă funcţia era deja activată din trecut, emailul va continua să trimită mai departe mesajele către adresa configurată în trecut", potrivit yoda.ro.
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp
Comentarii