Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
00:22 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

ZIUA de Constanţa angajează în condiţii avantajoase:

REDACTOR
pentru departament eveniment-investigaţii

Responsabilitati:
Culegerea informatiilor de pe teren, comunicate de presa, diferite surse, redactarea unor articole bazate pe informatiile primite.

Candidatul ideal:
Implicare reala în activitatea de la redacţie, venind cu sugestii şi observaţii, participare la evenimente alături de redactorii cotidianului şi redarea cu idei proprii a evenimentelor şi faptelor la care a asistat.

CORECTOR
pe perioada determinată (pentru concediu prenatal şi postnatal)

Verificarea materialelor din punct de vedere al corectitudinii gramaticale si ortografice.

Studii universitare in curs sau absolvite - de preferinta Litere/ Limbi Straine romana - engleza
Capacitate de concentrare si atentie la detalii
Spirit de echipa

Asteptăm CV-urile dvs pe:

E-mail: ziua@seanet.ro
Fax: 0241-552.019.