17:02 08 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Reprezentanţii LPS „Nicolae Rotaru” au urcat de trei ori pe podium Mihaela Plăeaşu a luat aur şi bronz la Europene (galerie foto)

22 Jul, 2013 00:00 1517 Marime text
Jucătoarea constănţeană de tenis de masă Mihaela Plăeaşu, de la Liceul cu Program Sportiv „Nicolae Rotaru” (antrenori, Viorel Filimon, Liliana Sebe şi Stelian Haşoti), a cucerit ieri a doua sa medalie la Campionatul European de cadeţi şi juniori de la Ostrava (Cehia). Mihaela a concurat la cadete, iar după aurul de la echipe, ieri şi-a trecut în palmares şi medalia de bronz la dublu feminin, unde a făcut pereche cu Andreea Dragoman. Cele două au susţinut semifinala contra cuplului Maria Malanina (Rusia) - Tin Tin Ho (Anglia) şi, deşi româncele au câştigat primul set, cu 11-9, le-au pierdut pe următoarele trei (4-11, 7-11, 5-11), înclinându-se în final cu 1-3. LPS „Nicolae Rotaru” a cucerit la această competiţie trei medalii: cele două ale Mihaelei Plăeaşu şi încă un bronz, prin Cristi Pletea, la echipe cadeţi.