14:39 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Festival al barelor contra unui adversar tare din Ucraina Remiză pentru Viitorul la finele stagiului din Turcia

17 Feb, 2013 23:19 1729 Marime text
_n.jpgFC Viitorul a încheiat la egalitate, scor 0-0, ultima partidă de verificare a stagiului din Altalya, meci susținut ieri, la Side, cu echipa Cernomoreț Odessa, clasată pe locul cinci în prima divizie din Ucraina. Formația constănțeană a început partida în alcătuirea: Vâtcă - Mladen, Bejan, Bălașa, Toșca - Cârstocea, Lazăr, Vaștag - Chițu, Dică, Alibec. Au mai jucat: Șerban - Larie, Târnovan, Tănase, Nikolov, Albu, Rusu, Garva, Mitriță și Cristocea.

Partida a debutat cu o ocazie mare a ucrainenilor, în primele secunde, la care Viitorul a replicat până la pauză prin Cârstocea (min. 11), Dică (min. 37) și Chițu (șut în forță în bara transversală, în minutul 43). În partea secundă, și Cernomoreț a trimis mingea în bară, în două rânduri chiar, prin românul Lucian Burdujan (min. 52 și 74). Viitorul a mai ratat prin Vaștag (min. 48, 49), Dică (min. 51), Rusu (min. 63) și Mladen (min. 65). În minutul 87, din nou bară, tot pentru Cernomoreț (Dancenko). Constănțenii ajung în țară în această seară.

sursa foto: Academia Hagi