13:35 18 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Scorul spune totul

26 Aug, 2002 00:00 577 Marime text

ASM Medgidia - Dunarea Calarasi 5-0

Victoria categorica obtinuta sambata ii da incredere echipei pregatite de Dan Radulescu inaintea inceperii campionatului

Mai este mai putin de o saptamana pana la meciul cu Cimentul Fieni, iar ASM Medgidia a incheiat meciurile de verificare din aceasta vara cu o victorie, zdrobind pur si simplu, sambata, pe Dunarea Calarasi cu scorul de 5-0 (la pauza, 1-0), intr-un meci ce s-a dorit a fi revansa celui de miercurea trecuta, cand echipa noastra a pierdut la Calarasi cu 2-1. Foarte bine asezata in teren de antrenorul Dan Radulescu, echipa din Medgidia a avut o prima repriza buna, urmata de o a doua excelenta. Doar in primele 20 de minute ale intalnirii adversarii i-au creat ceva probleme ASM-ului, pentru ca, o data cu golul lui C. Ilie, sperantele adversarilor sa se spulbere. Gruparea din Medgidia si-a dat drumul la joc, remarcandu-se atat la constructia fazelor de atac, cat si in aparare. Celelalte goluri au fost marcate de: C. Ilie, Marinescu, Ferenti si Bardu. La primul fluier al arbitrului, Radulescu a aliniat urmatorul "unsprezece": Nita, Ungureanu, Posirca, Ilcu, Dragoi, Marinescu, Mitu, Florea, Pitu, C. Ilie, Ferenti. Au mai evoluat: Avram, Feta, Fugaru, S. Mocanu, Angelescu, Covrig, Papazicu, Maciuca, Hampu si Bardu. Chiar daca a jucat numai 20 de minute fara sa se remarce in vreun fel, merita salutata revenirea pe teren a lui Papazicu, refacut dupa o accidentare ce l-a tinut departe de pregatire o buna bucata de timp.