15:42 18 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Pofta mare de gol

13 May, 2002 00:00 705 Marime text

Amical cu juniorii

Reusitele faristilor au fost semnate de: Lungu, Negru (2), Popete (2), Trofin

In perspectiva meciului de miercuri pe care-l vor sustine la Galati, cu liderul la zi al clasamentului, FC National, fotbalistii de la FC Farul Constanta au disputat, sambata, o partida de verificare in compania juniorilor de la grupa 1983. Antrenorii Petre Grigoras, Marian Dinu si Ion Rauta au avut posibilitatea de a exersa cateva scheme de joc, utile spre a-i putea surprinde miercuri pe bancari. Ei au inceput meciul cu: Vlas, Ad. Voicu, Abaluta, C. Mocanu, Chirea, Dicu, Usurelu, Lungu, Senin, Cristocea, L. Mihai, portarul George Curca evoluand tot meciul la echipa de juniori. Despre Ad. Voicu este impropriu spus ca a evoluat, pentru ca, dupa numai opt minute de joc, el a fost nevoit sa paraseasca terenul din cauza unei lovituri la cap. Voicu a mers de urgenta la spital, unde i-au fost cusute trei copci. Inlocuitorul sau, I. Barbu, nu a fost nici el scutit de probleme, in minutul 46 parasind terenul din cauza durerilor la picior pe care le resimte dupa meciul cu "U" Craiova. Dupa pauza, Farul a evoluat in formula: Vasiliu, Usurelu, Tanasa, C. Mocanu, Popete, Badescu, Trofin, Teican, Pitu, Negru, Priescu. La final, scorul a fost 6-0 (la pauza, 1-0), punctele fiind marcate de: Lungu, Negru (2), Popete (2), Trofin (penalty). Ieri dupa-amiaza, de la ora 17.00, fotbalistii Farului au intrat in cantonament, din care nu vor mai iesi pana la finalul campionatului. Plecarea spre Galati se va efectua marti dimineata.