07:47 18 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Oaspetii au fost mai buni, gazdele au castigat

08 Sep, 2003 00:00 767 Marime text

Precizia Sacele - CSM Medgidia 2-1

Evoluand in deplasare la vicelidera clasamentului seriei I a Diviziei B de fotbal, CSM Medgidia a lasat impresia ca poate scoate un rezultat bun in deplasare la Precizia Sacele. Din pacate, golul marcat de Hampu in minutul 8 (cap sub transversala la o centrare a lui Priescu) nu a fost suficient pentru formatia antrenata de Daniel Radulescu pentru a obtine victoria, iar apoi nici macar egalul. In schimb, in ciuda celor ce s-ar putea crede dupa rezultatul final (2-1), formatia noastra a "interpretat" o partitura foarte bine pusa la punct, dar, din pacate, ea a platit tribut erorilor individuale. Notabile ar fi aici cea a lui Ilcu, cel care a gresit marcajul la Nistoroschi, si a lui Teican, care a scos mingea de pe linia portii adverse. In aceste conditii, Nistoroschi a egalat in minutul 35 (lob peste portarul N. Petre) si tot el a inchis scorul la 2-1, in minutul 67 (preluare a balonului de la 12 m, l-a driblat pe Ilcu si a sutat imparabil), desi gazdele evoluau in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Cojocaru (55). Degeaba CSM Medgidia a dominat finalul de meci, pentru ca nu a mai reusit sa infranga o aparare a Preciziei, asezata pe doua randuri. Precizia: Turdean - R. Sala, Simion, Draganoiu, Aboaicei, Soos (58 C. Vlad) - Coteanu, Cojocaru, Petrus (77 Sandulache) - Nistoroschi (83 I. Nicusor), Harap. CSM: N. Petre - Rohat, Ad. Cristea, Ilcu, Pintilie - Marinescu, Chiperi (55 Anghel), D. Moisescu (70 Teican), Mitu - Hampu (63 Barbu), Priescu.