15:09 17 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

HCM a pierdut in fata elvetienilor

20 Aug, 2004 00:00 647 Marime text
Campioana Romaniei a pierdut, miercuri seara, primul meci disputat in cadrul Sparkassen Cup, cedand in fata elvetienilor de la Phadi Wintertour cu scorul de 27-33. Fara cinci titulari, aflati in cantonament cu echipa nationala, echipa de pe litoral a reusit sa faca fata experimentatilor campioni din tara cantoanelor. Prima repriza a fost echilibrata, dupa 30 de minute tabela de marcaj indicand scorul de 17-14 in favoarea formatiei elvetiene. Cel mai bun marcator al formatiei noastre a fost Bobby Racovitan, care a inscris de noua ori. In ciuda infrangerii inregistrate, jocul constantenilor a fost unul bun. Ieri seara, HCM a disputat cel de-al doilea meci al grupei, in compania celor de la Wilhelmsavener, echipa din prima liga germana. Elevii lui Aihan Omer vor disputa al treilea meci in aceasta seara, adversara fiind Melsungen, echipa din a doua liga germana. Sparkassen Cup este o intrecere handbalistica de traditie, care se desfasoara anual in mai multe localitati din Germania. Partidele grupei din care face parte HCM Constanta se desfasoara in localitatea Bad Wuldingen.