03:19 16 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Viitorul 1995, campioana judetului Constanta

29 May, 2010 03:02 3264 Marime text

academiahagi.jpgEchipa de Juniori C a Academiei de Fotbal Gheorghe Hagi a devenit campioana judeţului Constanţa şi va reprezenta judeţul nostru în fazele superioare ale Campionatului Naţional, potrivit site-ului oficial al Academiei. Astăzi, în returul finalei pe judeţ, FC Viitorul a cedat, scor 0-1 pe teren propriu, în întâlnirea cu FC Farul. Unicul gol al confruntării l-a reuşit Gogan, în minutul 58. În minutul 45, FC Farul a ratat un penalty prin Dincă. Cum în tur, FC Viitorul câştigase pe terenul Farului cu 2-1, formaţia antrenată de Lucian Marinof şi Nicolae Roşca a obţinut calificarea graţie golurilor mai multe marcate în deplasare. Juniorii C de la FC Viitorul vor participa, în perioada 9-13 iunie, la turneul zonal care va reuni campioanele judeţelor Constanţa, Brăila, Tulcea şi Călăraşi.