12:38 18 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Egali unei divizionare C

09 Feb, 2004 00:00 771 Marime text

FC Farul Constanta - Porul Constanta 1-1

Divizionara A de fotbal FC Farul Constanta a remizat sambata, intr-un meci amical disputat la Techirghiol, pe terenul divizionarei D FC Farul II-Victoria Techirghiol, cu Portul Constanta, echipa inscrisa in campionatul Diviziei C. Rezultatul final a fost 1-1, dupa ce la pauza cele doua combatante se aflau tot la egalitate, scor 0-0. Echipa pregatita de Ion Marin a marcat prima. In minutul 87, Morarasu, introdus dupa pauza, a executat foarte bine o lovitura libera de la 16 m, inscriind singurul gol al faristilor. Portul a egalat trei minute mai tarziu, cand Prodan a reluat din apropierea portii divizionarei A, la o centrare venita de pe partea stanga. FC Farul a trimis in primele 45 de minute urmatorii jucatori: Curca - Farmache, Pascovici, Onut, Florea - I. Balan, Balasa, Lungu, Senin - L. Mihai, Baltoi. In partea a doua au mai intrat: Unchias, Micu, R. Oprea, S. Mocanu, Pantelie, Ciuciuleaca, Morarasu, Camboianu, Miron si Gheorghiu. "Unsprezecele" de start al Porului a fost urmatorul: L. Gheorghe - Suliman, Axinciuc, Puflene, Agachi - M. George, Carapcea, Stanca - Stamate - Simu, Chirea. Au mai evoluat: Geomadin, Ciupala, Ravoiu, Toma, Stoica, Prodan, Caramisin, Bituleanu si Barzan.