15:42 18 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Cu multi jucatori tineri

30 Jul, 2002 00:00 662 Marime text

Debut cu o infrangere in fata unei divizionare C

Plecarea multora dintre titularii Midiei a lasat un gol in garnitura echipei din Navodari * Echipa pregatita de Ionel Melenco a pierdut cu 2-1 in fata celor de la Oil Terminal

Divizionara B de fotbal AS Midia Navodari a pasit cu stangul in seria partidelor amicale pe care le va sustine in aceasta perioada pana la inceperea campionatului. Intr-un meci sustinut, pe terenul propriu, in fata divizionarei C constantene, Oil Terminal, echipa pregatita din aceasta vara de Ionel Melenco a pierdut cu scorul de 2-1, golurile fiind marcate de Enescu (37), respectiv Cristache (6) si Tanase (42). Cu un "unsprezece" de start nou fata de cel de anul trecut, din care au facut parte multi jucatori tineri, Midia nu putea pretinde mare lucru de la aceasta partida, perioada omogenizarii formulei de joc ideale incepand abia acum. Astfel, din cauza absentelor jucatorilor Unchias, Jilavu, Placinta, Tarlea, Gherbezan, plecati sau aflati in probe la alte echipe, si a revenirii de cateva zile a lui Zaharia si Scaeteanu, echipa aliniata la primul fluier al arbitrului a aratat astfel: Miron - Croitoru, Miu, L. Stefan - Floricica, D. Petre, Ochia, Robu - Borza, Enescu, Curumi. Dupa pauza, au mai evoluat: Zaharia, Truta, Boras, Pricopie, Frimu, Ebuamet si Coconasu, in timp ce Tudorici, Scaeteanu si Onofrei nu au fost utilizati. De mentionat ca, in minutul 40 al intalnirii, arbitrul i-a eliminat pe Curumi (AS Midia) si Cristache (Oil Terminal), care au avut o altercatie.