12:25 18 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Ceva mai bine, dar fara rezultat

11 Jul, 2002 00:00 477 Marime text

"Cupa Presei" la fotbal pe plaja

Echipa de fotbal a ziarului nostru a parasit competitia, pierzand cu 2-0 in fata Telegrafului

Chiar daca a evoluat ceva mai bine decat in primul meci, echipa de fotbal a ziarului nostru a pierdut cel de-al doilea meci, cu Telegraf, din cadrul "Cupei Presei" la fotbal pe plaja, competitie ce se desfasoara, in aceste zile, pe plaja "Alpha Beach" (zona Cazino) din Mamaia. Dupa o prima repriza incheiata la egalitate 0-0, baietii nostri au primit doua goluri din partea golgheterului competitiei desfasurate in acest an pe zgura, Ciprian Mihai, fara a reusi sa marcheze vreunul. Meciul a fost destul de animat, cu multe ocazii la ambele porti. Din pacate, ghinionul de a nimeri in grupa cu doua dintre cele mai bune echipe ale intrecerii, Telegraf si Realitatea TV, a facut ca echipa noastra sa nu se califice in sferturile de finala, unde, in afara celor doua, s-au mai calificat: MTC TV, Radio Constanta, TV Neptun, OTV, Radio MIX si Antena 1, cu specificatia ca ultimele doua nu au jucat nici un meci pana acum si s-au calificat datorita neprezentarii celor de la B1 TV, in timp ce in meciul direct au absentat "radiofonistii" constanteni. Rezultatele consemnate in cea de-a treia zi a competitiei: Radio MIX - Antena 1 0-3 (neprezentare), TV Neptun - Jurnalul de Constanta 1-0 (Costel Maxim), MTC TV - Radio Constanta 0-0, ZIUA de Constanta - Telegraf 0-2 (Ciprian Mihai 2). Aseara, s-au disputat meciurile din "sferturi": Radio Constanta - Antena 1, OTV - Telegraf, Realitatea TV - TV Neptun, MTC TV - Radio MIX. Astazi, se va pune punct final competitiei, de la ora 19.00 urmand a se desfasura semifinalele, iar de la ora 21.30, in nocturna, finala.