21:32 16 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Callatis a marcat 12 goluri în ultimul amical al verii

15 Aug, 2011 00:00 1508 Marime text
callatis.jpgPe stadionul din staţiunea Neptun, divizionara secundă, Callatis Mangalia adisputat, sâmbătă, ultimul meci de verificare înaintea de startul campionatului, în compania formaţiei de Liga a IV-a, Gloria Albeşti.

Diferenţa de valoare dintre cele două echipe s-a răsfrânt şi pe rezultatul final al meciului, formaţia pregătită de Marin Barbu reuşind să se impună într-o manieră categorică, cu scorul de 12-1 (6-1), deşi tehnicianul Callatisului a rulat întreg lotul de jucători. Golurile echipei din eşalonul secund au fost marcate de Floricel (minutul5), Ştefan Iordache (minutele 8 şi 43), Crăciun (minutul 12), Sofroni (minutul 23), Bolat (minutul 35), Samson (minutele 52 şi 80), Calagi (minutul 64), Kamara (minutul 68), Doicaru (minutul 77), Bardu (minutul 82), respectiv Anghel (minutul 30). Echipa din Mangalia a început partida cu următoarul 11: Dragne, Floricel, Ferariu, Damian, Miron, Bolat, Ionuţ Florea, Cogali, Sofroni, Ştefan Iordache şi Crăciun. Au mai evoluat în repriza secundă Neagu, Marin, Samson, Răvoiu, Evdochim, Bardu, Kamara, Calagi şi Doicaru. Callatis va debuta, sâmbătă, în noul sezon al Ligii a II-a, pe teren propriu, contra formaţiei Delta Tulcea.