21:26 15 06 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

RC Farul, eliminata din Cupa Romaniei

15 Nov, 2004 00:00 733 Marime text
Rugbystii constanteni pregatiti de Adrian Pllotschi au fost invinsi sambata la Brasov de Contor Zenner Arad, in sferturile de finala ale Cupei Romaniei. Aradenii s-au impus intr-o maniera categorica, 41-3, dupa ce rezultatul pauzei a fost 29-0. Echipa de pe litoral a incercat sa faca fata revelatiei Contor Zenner, dar eforturile sale au fost sortite esecului, adversarii fiind net superiori. Singurele puncte ale formatiei noastre au fost aduse de Nichita care a transformat o lovitura de pedeapsa. Contor Zenner Arad s-a calificat asadar in semifinalele Cupei Romaniei, dupa un meci pe care l-a dominat cu autoritate. Tot sambata s-au mai inregistrat urmatoarele rezultate: CSM Sibiu - Poli Iasi, 7-33; Remin Baia Mare - Steaua, 5-34; U.Cluj - Dinamo, 22-49. Favoritele s-au impus si vor evolua in semifinalele competitiei, programate sa se desfasoare pe 20 noiembrie. Finala intrecerii se va disputa in cursul primaverii 2005, la o data care va fi stabilita de Federatia Romana de Rugby.