Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Poate juca împotriva Simonei Halep Alexandra Dulgheru, surpriza zilei la turneul de la Roma

14 May, 2015 14:07 1557 Marime text

Alexandra Dulgheru, locul 71 WTA, s-a calificat în „sferturile" turneului de la Roma. Românca a trecut în două seturi de Ekaterina Makarova, locul 8 WTA, scor 6-4, 6-3.

Alexandra Dulgheru a reuşit victoria zilei la Roma. În primul set, Makarova a început mai bine și a condus cu 4-1, dar Dulgheru a avut o serie excelentă și a cîștigat cinci game-uri consecutive.

În setul doi, rusoaica a condus cu 2-0, dar jucătoarea noastră a revenit și a cîștigat cinci game-uri. La scorul de 5-2, Dulgheru a servit pentru meci, dar Makarova a făcut break și a amînat deznodămîntul. Românca a închis partida în game-ul următor, scor 6-3.

În „sferturi" Dulgheru va juca împotriva învingătoarei meciului Simona Halep - Venus Williams, scrie România TV.

Sursa: România TV
Sursa foto: stirileprotv.ro